Jak widzicie Państwo, dość szybko udało się zrealizować jedno z naszych zamierzeń, którym było zaprezentowanie naszej strony internetowej www.alternatywadlalukowa.pl. Jest to narzędzie niezbędne dla naszej dalszej działalności, którą chcielibyśmy rozwijać, a tym bardziej wszystkim dzielić się z Państwem. Mam nadzieję, że będzie ona służyć internautom i mieszkańcom Łukowa.

Jaki był 2014 w łukowskiej polityce samorządowej? Moim zdaniem przeminął pod hasłami: CBA, agitacja, rozprawy sądowe, rozwód, nowe-stare do kwadratu. Póki co nie wracajmy do tego.

W grudniu władzę w mieście rozpoczęła nowa koalicja, która będzie współpracować z nowym starym burmistrzem. Wracając tylko do tych wydarzeń napiszę, że podwyżka wynagrodzenia dla burmistrza jest – delikatnie mówiąc – nieporozumieniem. Jeśli chodzi o nowy budżet miasta na 2015 rok, to wiele jego punktów jest nie do przyjęcia. Jeszcze przyjdzie czas, aby szerzej o tym napisać i podyskutować.

Nowy rok prawdopodobnie zacznie się podwyżką stawek (m.in. za wodę i ścieki), które już są przygotowane przez PUiIK. Tematem zajmą się miejscy radni na najbliższej sesji. Początek roku to również mini-kampania w wyborach uzupełniających. Do obsadzenia bowiem został jeden mandat, z okręgu ósmego. Do tego tematu odniosę się, gdy pojawi się więcej szczegółów. Powyższe wybory odbędą się 15 marca.

Na koniec pierwszej notki pragnę zachęcić Państwa do obserwacji życia publicznego w naszym mieście, podsyłania nam interesujących i trudnych tematów oraz śledzenia naszej aktywności.

 

2015

Kategorie: Blog