Coraz bliżej wyborów uzupełniających do Rady Miasta, które odbędą się w Łukowie 15 marca. Jak wiadomo, planuje w nich wziąć udział 9 komitetów wyborczych, których listę przedstawiliśmy w jednym z poprzednich postów. Teraz natomiast, przedstawiamy listę pełnomocników wyborczych, odpowiedzialnych za sprawy formalne komitetów. Z kolei kandydaci na radnych będą oficjalnie znani 3 lutego. W wyborach uzupełniających wezmą udział mieszkańcy okręgu nr 8 obejmującego osiedle Klimeckiego i ulicę 11-go listopada.

Pełnomocnicy wyborczy komitetów w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Łuków:

  1. 1. KWW Łukowska Wspólnota Samorządowa – pełnomocnik Władysław Kobielski
  2. 2. KWW Mariusza Kazimierza Chudka – pełnomocnik Zbigniew Zemło
  3. 3. KWW Jana Janusza Jastrzębskiego – pełnomocnik Justyna Jastrzębska
  4. 4. KWW Lepszy Łuków – pełnomocnik Paweł Sych
  5. 5. KWW Bartłomieja Bryka – pełnomocnik Piotr Janaszek
  6. 6. KWW Porozumienie Obywatelskie dla Łukowa – pełnomocnik Jacek Konopiński
  7. 7. KWW Centrolewica Razem – pełnomocnik Jacek Pasek
  8. 8. KWW Młodzi do Rady – pełnomocnik Sławomir Maliszewski
  9. 9. KWW Radny z Naszej Ulicy – pełnomocnik Jacek Duszyński

Analizując powyższe nazwiska, pragniemy przypomnieć tezę, którą postawiliśmy już wcześniej. Mówiliśmy bowiem, że cześć komitetów bardziej od realnego dostania się do rady miasta, będzie interesowało rozbicie głosów i osłabienie tym samym pozostałych kandydatów. Oczywiście nie odbieramy nikomu prawa startu w wyborach i chęci bycia najlepszym kandydatem na radnego z Klimeckiego, aczkolwiek po kilku rozmowach z różnymi osobami (w tym nawet z niektórymi „zainteresowanymi”), nasza teza odnośnie „rozbijania głosów” jest jak najbardziej aktualna i bliska potwierdzenia. Moglibyśmy się również pokusić o wskazanie nazwiska głównego „sprawcy” tego zamieszania.

Na razie skupmy się jednak na samych kandydatach, którzy zostaną oficjalnie przedstawieni 3 lutego. Opierając się na nazwiskach pełnomocników, zakładamy „walkę” wyborczą pomiędzy ŁWS a komitetem Mariusza Chudka. Swoją drogą czy to nie pan Władysław Kobielski jest szykowany na dyrektora szpitala? Ale o tym innym razem…

Kategorie: Blog