„Na gorąco” odnośnie medialnych doniesień.

W artykule na stronie www.podlasie24.pl: „Będą dwa stanowiska. Stanowisko naczelnika, jak mówił burmistrz, obejmie Waldemar Siurek, a na obsadzenie stanowisko sekretarza ogłoszony zostanie konkurs”. Ma to nastąpić, jak stwierdził burmistrz – w lutym. Dodał też, że o tym czy może dochodzić do takich zmian decyduje burmistrz. – To kompetencja burmistrza, nie użytkowników facebooka – kategorycznie stwierdził burmistrz Dariusz Szustek.

Nasz kochany burmistrz jest chyba mistrzem hipokryzji. Krytykuje użytkowników FB, za to że wtrącają się w nie swoje sprawy, a sam robi dokładnie to samo w kwestii szpitala łukowskiego, który leży w kompetencji rady i zarządu powiatu. „Dyrektor Grzegorz Gomoła w ciągu czterech lat zatrudnił 37 osób. Gdyby to przeanalizować, to połowa tych osób jest zbędna szpitalowi. Natomiast z jakichś przyczyn politycznych one znalazły zatrudnienie. Nie chcę słuchać skarg od pacjentów, że w szpitalu jest połatana pościel, są złej jakości posiłki czy do dyrektora nawet ordynator nie może się dostać” – powiedział burmistrz na lamach podlasia24.pl.

Osobiście uważam, że Mieszkańcy Łukowa mają prawo wtrącać się w sprawy swojego miasta oraz powiatu łukowskiego, gdyż przyjęte jest w państwie polskim, że każdy może wypowiadać swoje zdanie na każdy temat. Burmistrz także może sobie mówić co chce, ale nie może zabraniać ludziom wyrażania swoich opinii. Wnioskuję, że jeszcze trochę to burmistrz Szustek zacznie się w trącać, że ludzie nie jedzą w restauracji X tylko w Y. W restauracjach widniałby napis „Danie dnia – Burmistrz ZALECA” 😉

Uważam, że gdyby istniała obecnie koalicja z PO to dyrektor Gomoła byłby bez zarzutu, ale że mamy koalicje PiS-u z ŁWS i Przymierzem to nagle wybitnym specjalistą – managerem robi się Pana Władysława Kobielskiego z – no właśnie – ŁWS-u. Lekarz-pediatra ma być dobry menagerem? Czy matematyk będzie dobrym polonistą? Co to za lekarz, który woli być dyrektorem.

Z moich informacji wynika, że nie prawdą jest to, aby trudno było się dostać do Pana Gomoły. Wiem ze źródła, że dyrektor ma dobre kontakty ze swoimi podwładnymi. A co do połatanych pościeli i jedzenia to niech burmistrz zobaczy inne szpitale, gdzie dzieje się tak samo. Co do posiłków to niestety, nie decyduje jakość a cena. Można wiele zarzucić panu Gomole, ale jednak wykształcenie i doświadczenie ma w zarządzaniu szpitalem, na pewno większe niźli niejeden lekarz.

W Polsce mamy marną jakość polityki, a w Łukowie to już tragedia, „waga przedszkolna”. Polecam władzy wiadro z zimną wodą.

Kategorie: Blog