Dobiegło końca głosowanie w wyborach uzupełniających do Rady Miasta w Łukowie. Wśród siedmiu kandydatów, którzy ubiegali się o mandat radnego w okręgu nr 8, zwyciężył Mariusz Chudek uzyskując 206 głosów. To właśnie on będzie nowym radnym i złoży ślubowanie na najbliższej sesji.

Konieczność zorganizowania wyborów uzupełniających w okręgu nr 8 obejmującym os. Klimeckiego i ulicę 11-go Listopada, zrodziła się po tym, jak w listopadowych wyborach w 2014 roku mandat radnego zdobył obecny burmistrz Dariusz Szustek. O tym fakcie pisaliśmy już wielokrotnie, m.in. POD TYM LINKIEM.

Mariusz Chudek w wyborach uzupełniających uzyskał 206 głosów i po raz kolejny zostanie radnym. Jego największy rywal – Bartłomiej Bryk wspierany przez łukowski PiS zdobył 154 głosy i zajął drugie miejsce. Trzeci wynik zanotował natomiast Sławomir Makarczuk z Łukowskiej Wspólnoty Samorządowej, zdobywając 51 głosów.

Pozostali kandydaci zdobyli łącznie 31 głosów. Najwięcej z nich  – bo 20 – zdobył Rafał Sierociuk startujący z KWW Porozumienie Obywatelskie dla Łukowa. 9 głosów zdobył Jan Janusz Jastrzębski startujący z komitetu własnego imienia. Pozostała dwójka: Dorota Ponikowska (KWW Centrolewica Razem) i Sławomir Maliszewski (KWW Młodzi do Rady) zdobyła po jednym głosie.

Frekwencja w wyborach uzupełniających wyniosła 34%. Na 1324 osoby uprawnione do głosowania, do urn poszło 446 wyborców.

wybory_uzupelniajace_2 wybory_uzupelniajace_1

Kategorie: Blog