W urzędzie miasta ciąg dalszy lojalnościowych zmian personalnych. Po hucznym wprowadzeniu na urząd sekretarza Ryszarda Szczygła, burmistrz nie zwalnia tempa. Według naszych informacji  1 kwietnia w magistracie łukowskim zajdzie wiele zmian. Reorganizacja wewnątrz, przesunięcia pracowników, czy przewrót w wydziale finansów to jedno. Skupmy się jednak na przetasowaniach wśród naczelników.

Według naszych informacji 1 kwietnia przestaliby pełnić swoje obowiązki naczelnicy następujących komórek organizacyjnych:

  1. Wydziału Edukacji,
  2. Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego,
  3. Wydziału Gospodarki Komunalnej i Nadzoru Właścicielskiego,
  4. Biura Rady Miasta,
  5. Wydziału Spraw Społecznych.

Dotychczasowa naczelnik oświaty w Łukowie miałaby awansować do powiatu, gdzie również zajmowałaby się edukacją. Dla żony miejskiego radnego miałoby być utworzone stanowisko zastępcy dyrektora. Dotychczasowy naczelnik inwestycji ma być przeniesiony do Zarządu Dróg Miejskich. Aktualny naczelnik wydziału komunalnego już niebawem przeniesie się do innego wydziału. Podobna sytuacja będzie miała miejsce z kierownik biura rady, która zmieni wydział.

Pięć stanowisk kierowniczych do podziału między koalicjantów, czy aby tylko koalicjantów? Czas pokaże. Nowi naczelnicy, typowania :

  1. Osoba związana z Przymierzem dla Ziemi Łukowskiej;
  2. Tu pojawiają się dwa typy: ktoś z PiS, albo jeden z „zielonych” opozycjonistów powiatowych – czyżby „zefirek” zmian?
  3. Osoba powiązana z Prawem i Sprawiedliwością, dotychczasowy kierownik w tym wydziale;
  4. Osoba powiązana z Przymierzem dla Ziemi Łukowskiej;
  5. Osoba kojarzona z Prawem i Sprawiedliwością.

Na ostatniej sesji rady miasta jeden z radnych zapytał o te zmiany, prosząc o szczegóły. Tutaj jednak burmistrz uciął szybko temat, mówiąc że to są sprawy urzędu i leżą w jego kompetencji. Zapytał radny Chudek, który niedawno pokonał w wyborach uzupełniających faworyta PiS-u. Jak się okazało, tuż po wyborach, ów przegrany młody ambitny działacz PiS-u znalazł schronienie w urzędzie, gdzie został pracownikiem wydziału promocji.

Puentą niech będzie opinia zacytowana z ulicy: „Nic tylko stołkami się mieniają, a kiedy coś zrobią? Pracy w Łukowie trzeba; moje dzieci w Warszawie, a sąsiadów za granicą”.

Myślimy, że ten wątek jest dobrze znany, więc tylko zapytamy: gdzie fabryka ciastek?

Kategorie: Blog