Przełom roku to idealny czas na podsumowanie tego, co działo się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Z tej okazji Alternatywa dla Łukowa pokusiła się o subiektywne zestawienie tego, co mogło zainteresować opinię publiczną w całym 2015 roku.

Jak się okazuje, w naszym mieście i powiecie w zeszłym roku było dużo wydarzeń, nie zawsze pozytywnych. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem poniżej. Przy jego tworzeniu sugerowaliśmy się doniesieniami medialnymi z lokalnych portali internetowych, telewizji, prasy, a także wpisami na portalach społecznościowych. Nie zabrakło też rozmów z mieszkańcami miasta. Poniżej pierwsza część lektury obejmującej wydarzenia w pierwszej połowie roku.

STYCZEŃ

 • Orszak Trzech Króli – pierwsze duże wydarzenie w Łukowie w 2015 roku. Ulicami miasta przemaszerowali łukowianie, a na trasie były odgrywane sceny biblijne.
 • Pierwsze wzmianki dotyczące remontu trasy kolejowej E30 z Łukowa do Lublina. Czy przy tej okazji Łuków doczeka się powrotu pociągów pasażerskich do stolicy województwa?
 • Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie wnosi o podwyżki opłat za wodę i ścieki. Jak się okazuje w przeciągu kolejnych kilku tygodni, zmiana nie wchodzi w życie.
 • 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadzony w Łukowie w nowej formule (festyn i licytacje pod dachem ŁOK, fajerwerki na stadionie miejskim). Ostatecznie w naszym mieście uzbierano 80 tysięcy złotych na rzecz fundacji.
 • Przygotowania do wyborów uzupełniających do Rady Miasta w Łukowie. Do urn pójdą mieszkańcy okręgu nr 8 obejmującego os. Klimeckiego i ulicę 11-go Listopada. Do wyborów zgłasza się 9 komitetów wyborczych, z których później nie wszyscy wystawią kandydata.
 • Pierwsze wzmianki o remoncie drogi nr 808 Łuków-Serokomla-Kock, na odcinku od Świderek do Wojcieszkowa. Jest zielone światło od władz województwa, by w końcu zmodernizować ważną dla mieszkańców powiatu łukowskiego drogę wojewódzką.
 • Druga sprawa sądowa byłego starosty Longina K. oskarżonego o wykorzystanie samochodu służbowego do celów prywatnych oraz przyznanie nagrody jednemu z pracowników i nakazanie jej zwrotu, co mogło być potraktowane jako łapówka. Sąd podtrzymuje orzeczenie z grudnia 2012 r, ale K. zapowiada apelację, której rozstrzygnięcie będzie dopiero w grudniu 2015 r.
 • Zamieszanie wokół podwyżek opłat za wodę i ścieki w mieście. Temat pojawia się na Sesji Rady Miasta, na której omawiane jest pismo PUiIK-u w tej sprawie. Podwyżki miałyby wejść w życie od marca 2015 roku, ale jak się później okazuje, zostają one wycofanie na wyraźne polecenie burmistrza. Przy okazji burmistrz obiecuje, że rok 2015 będzie rokiem bez podwyżek, ale zastrzega, że przyszły rok może być inny.

 

LUTY

 • Poznaliśmy nazwiska kandydatów na radnego w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Łuków. Swoje kandydatury zgłaszają: Mariusz Chudek, Bartłomiej Bryk, Jan Janusz Jastrzębski, Sławomir Makarczuk, Dorota Ponikowska, Sławomir Maliszewski i Rafał Sierociuk. Dwa komitety nie wystawiają w ogóle kandydatów na radnych. Pojawiają się głosy, że stoi za nimi jedna osoba, chcąca rozbić rozkład głosów na innych kontrkandydatów.
 • Na stronie internetowej Urzędu Miasta i w Biuletynie Informacji Publicznej pojawia się rozporządzenie burmistrza, nakazujące przyłączenie się mieszkańców do istniejącej już miejskiej kanalizacji sanitarnej, pod groźbą sankcji prawnych. Maksymalny termin przyłączenia to koniec października, jednakże nikt nie mówi jasno, jakie miałyby być kary w przypadku nie wywiązania się mieszkańców z obowiązku.
 • Wyrok sądu w sprawie pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie, którzy wypłacając „becikowe” nieistniejącym osobom, uszczuplili gminną kasę na 350 tys. zł. Główny sprawca procederu otrzymuje wyrok 4. lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 8 lat (plus zwrot przywłaszczonych pieniędzy), natomiast pomocnik zostaje skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata.
 • Swoje stanowisko traci wieloletni Sekretarz Miasta Waldemar Siurek. Początek komentarzy dotyczących potencjalnych zmian kadrowych w Urzędzie Miasta.
 • Pierwsze wzmianki o zmianie na stanowisku dyrektora szpitala w Łukowie. Sprawa pojawia się na Sesji Rady Powiatu, gdzie radni pytają się o tą sprawę w kontekście doniesień medialnych. Starosta Janusz Kozioł odpowiada, że trwają odpowiednie rozmowy (jednakże bez ostatecznej decyzji) wśród członków Zarządu Powiatu.
 • Nowy komendant Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Odchodzącego na emeryturę po ponad trzydziestu latach pracy st. bryg. Andrzeja Rusinka, zastępuje dotychczasowy zastępca st. bryg. Tomasz Majewski.
 • Początki kampanii prezydenckiej na lokalnym podwórku. Łuków odwiedza jeden z kandydatów, Janusz Palikot, jednakże jego wizyta nie odbija się szerszym echem w mieście.
 • Policjant, który w sierpniu 2014 roku powoduje głośny wypadek radiowozu na skrzyżowaniu ulic Międzyrzeckiej i Wyszyńskiego, usłyszał zarzut ?nieumyślnego spowodowania wypadku w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała?. Groziło mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.
 • Komisja Europejska akceptuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Lubelszczyzna dostanie w jego ramach 2,23 mld zł. Ile przypadnie naszemu miastu i powiatowi?
 • Starostwo Powiatowe w Łukowie wyraża zgodę na budowę lądowiska dla śmigłowców SP ZOZ w Łukowie. Obecnie funkcję lądowiska pełni stadion miejski. Początek wycinki drzew na potrzeby lądowiska, które ma być wybudowane do końca 2016 roku. Późniejsza zmiana dyrektora szpitala (dokonana już na przełomie roku 2015 i 2016) wstrzymuje prace budowlane.
 • Plany nowej rejonizacji szkół. Rada Miasta przyjmuje nowy dokument w tej sprawie, który porządkuje kwestię posyłania dzieci do szkół podstawowych i przedszkoli w mieście.
 • Afera muzealna w Woli Gułowskiej. Do Domu Kultury – Pomnika Czynu Bojowego Kleeberczyków wchodzą funkcjonariusze policji i zabezpieczają znajdujące się tam eksponaty broni. Jak się okazuje, placówka nie ma uregulowano statusu prawnego jako muzeum, co wywołuje komentarze na temat odpowiedzialności za to zdarzenie.
 • Zgoda wojewody lubelskiego na remont zaniedbanej od lat trasy 808 Łuków-Serokomla-Kock. Rusza przetarg na realizację inwestycji na odcinku od Świderek do Wojcieszkowa.
 • Inauguracja Forum Wzajemnego Wsparcia „Rak to nie wyrok” w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie. Jest to miejsce, w którym osoby dotknięte chorobami nowotworowymi i ich bliscy, mogą otrzymać kompleksową pomoc, w tym prawną.
 • Poznajemy nazwiska kandydatów na stanowisko Sekretarza Miasta Łuków. Do rywalizacji stają Ryszard Szczygieł związany z Prawem i Sprawiedliwością Naczelnik Wydziału Informatycznego Urzędu Miasta w Łukowie i Mirosław Kałuski, samorządowiec z powiatu radzyńskiego, pełniący w przeszłości m.in. funkcje wójta gminy, zastępcy burmistrza i sekretarza miasta. Konkurs wygrywa „łukowski naczelnik” co nie jest zaskoczeniem dla opinii publicznej.
 • Ogólnopolska telewizja publikuje materiał o dopalaczach w Łukowie. Poruszenie na mieście i komentarze dotyczące nieprzychylnego przedstawiania Łukowa na arenie ogólnopolskiej. Jak się okaże kilka dni później, to nie koniec doniesień medialnych o aferach w Łukowie.
 • TVP Lublin informuje o Zosi – kilkunastomiesięcznej dziewczynce, która nie otrzymała należytej opieki w szpitalu. Początek afery która wkrótce obiegnie cały kraj.
 • Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 3 w Łukowie zaczynają walkę o pozostanie Łukowie grupy uchodźców z ogarniętego wojną Krymu na Ukrainie.
 • Łukowski Klub Olimpijczyka otrzymuje flagę olimpijską. Dzieje się to podczas VII Memoriał im. Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów – cyklicznej imprezy poświęconej prekursorowi tego sportu w Łukowie i mentorowi braci Dołęgów.
 • Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Piłki Ręcznej „Łukovia”. Klub odnoszący sukcesy sportowe na arenie ogólnopolskiej wybiera „starego” nowego prezesa. Zostaje nim Ireneusz Wierzbicki.

MARZEC

 • Pojawiają się pierwsze informacje o planach budowy nowego kompleksu sportowego nad Krzną. W jego skład miałby wchodzić nowy obiekt piłkarski, hala widowiskowo-sportowa i bulwar nad rzeką.
 • Zbliża się koniec umowy o pracę dyrektora Muzeum Regionalnego w Łukowie Grzegorza Osiala. Pojawiają się pierwsze plotki o zmianie dyrektora i zmianach kadrowych, które mają być dokonane w Starostwie Powiatowym. Plotki pojawiają się również w kontekście planowanych zmian kadrowych w Urzędzie Miasta w Łukowie.
 • Waldemar Paruch – kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku, który w Łukowie prowadził agitację w Urzędzie Miasta, odwołuje się od wyroku wydanego przez Sąd Rejonowy w Łukowie i składa apelację do Lublina. Na wyrok w tej sprawie trzeba będzie czekać do kwietnia.
 • Końcówka kampanii wyborczej w wyborach uzupełniających do Rady Miasta. Kandydaci prezentują swoje programy, zaś 15 marca mieszkańcy os. Klimeckiego i ul. 11-go Listopada dokonują wyboru radnego. Zwycięzcą zostaje Mariusz Chudek, który otrzymuje 206 głosów.
 • Prokuratura Rejonowa w Łukowie orzeka, że nie było drukowania materiałów wyborczych w Urzędzie Miasta w 2014 roku, podczas kampanii wyborczej do samorządu lokalnego. Zastrzega jednak, że jeden z pracowników Wydziału Promocji usłyszał zarzuty udzielenia pomocy o charakterze niemajątkowym jednemu z komitetów wyborczych, ale jednocześnie kieruje do sądu wniosek o umorzenie postępowania ze względu na niska szkodliwość społeczną czynu. Przypomnijmy, że po pojawieniu się komentarzy w sprawie ewentualnej „drukarni” w magistracie, policja zabezpieczyła komputery i środki należące do Urzędu Miasta.
 • Afera wokół małej Zosi trwa w najlepsze. Dyrektor łukowskiego szpitala Grzegorz Gomoła w obecności kamer telewizji ogólnopolskich i lokalnych, przeprasza opinię publiczną za zaniedbania i jednocześnie broni personelu szpitala. W międzyczasie w internecie pojawia się szereg komentarzy na temat środowiska medycznego i łukowskiej placówki, na co reagują pielęgniarki zatrudnione w SP ZOZ w Łukowie, organizując specjalną konferencję prasową. Reaguje również prokuratura, wszczynając śledztwo w sprawie ewentualnych zaniedbań w szpitalu.
 • Protest rolników przed siedzibą Zakładów Mięsnych w Łukowie. Protestujący nie zgadzają się ze złą ich zdaniem sytuacją rolnictwa w kraju.
 • Kampania prezydencka nabiera tempa. Do Łukowa przyjeżdża „Bronkobus”, niestety bez głównego pasażera, co wywołuje prześmiewcze komentarze wśród mieszkańców.
 • Przejazd wojsk US Army przez Łuków. Wydarzenie mało istotne, ale przyciągnęło setki mieszkańców na ulice. Niektórzy nazywają to „chichotem historii”.
 • Do Urzędu Miasta wpływa pismo Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej z wnioskiem o „stare” ceny za wodę i ścieki. Tym samym styczniowa decyzja burmistrza Szustka dotycząca braku podwyżek zostaje podtrzymana.
 • Radni na Sesji Rady Miasta przekazują kompetencje burmistrzowi w zakresie ustalania wysokości opłat za miejsca na cmentarzu komunalnym w Łukowie i korzystania z urządzeń cmentarnych. Decyzja budzi oburzenie wśród części radnych i komentatorów życia publicznego w Łukowie.
 • Najważniejsza bodajże wizyta w kampanii prezydenckiej w Łukowie. Do miasta przyjeżdża kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda, który spotyka się z mieszkańcami na Placu Solidarności i Wolności.
 • Kultura: koncerty Artura Gadowskiego i zespołu Happysad

KWIECIEŃ

 • Groźny wypadek uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie na ul. 11-go Listopada. Rozpędzony samochód rozbija się na latarni ulicznej, obcierając wcześniej kilka aut. Sprawa szeroko komentowana w lokalnych mediach i portalach społecznościowych.
 • Dokonują się zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym w Łukowie (wraz z placówkami podległymi). Dotyczą one m.in. Wydziału Edukacji UM, Wydziału Inwestycji, Wydziału Finansów, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Biura Rady Miasta, Muzeum Regionalnego w Łukowie, Biura Rady Powiatu, Powiatowego Zespołu Oświatowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Zarządu Dróg Miejskich i Zakładu Gospodarki Lokalowej. Ten ostatni zyskuje też nowe obowiązki, m.in. obowiązek opieki nad miejskim targowiskiem.
 • Na tapetę wraca na chwilę sprawa łukowskich taksówkarzy. Przypomnijmy, że w mieście istnieją dwie skonfliktowane ze sobą korporacje. Jak się okazuje, na ogrodzeniu łukowskiego sądu wisi budka z telefonem jednej z korporacji, czego legalność była wielokrotnie podważana przez burmistrza. Pismo z sądu mówi jednak zupełnie co innego (że budka jest zawieszona legalnie) i przekonuje, że burmistrz wprowadzał mieszkańców w błąd.
 • Policja zatrzymuje po pościgu samochodowym Dorotę P. – jak się później okaże główną postać ogólnopolskiej afery narkotykowej. Zatrzymana jest siostrzenicą starosty łukowskiego Janusza Kozioła i sekretarką w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie. W momencie schwytania przez policję P. przewozi przy sobie znaczną ilość narkotyków. Do Łukowa zjeżdżają się ogólnopolskie media.
 • Zamieszanie wokół pomnika Tadeusza Kościuszki w Stoczku Łukowskim. Chodzi o remont zabytkowego pomnika, który podczas prac konserwacyjnych zostaje rozebrany i zastąpiony innymi materiałami. Wywołuje to napięcie i oburzenie wśród części mieszkańców miasteczka i sprowadza do Stoczka kamery ogólnopolskich telewizji.
 • Sąd apelacyjny w Lublinie w Lublinie odrzuca odwołanie Waldemara Parucha. Tym samym potwierdza agitację w Urzędzie Miasta w Łukowie podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Wyrok jest prawomocny.
 • Dalsze zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta. Wakat na stanowisku Naczelnika Wydziału Edukacji obejmuje Marek Król, startujący w wyborach samorządowych w 2014 z komitetu Przymierza dla Ziemi Łukowskiej. Król w przeszłości pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora Zespołu Placówek w Łukowie i dyrektora Zespołu Szkół w Gołąbkach.
 • Zakład Gospodarki Lokalowej przejmuje opiekę nad targowiskiem miejskim i na jaw wychodzi zamieszanie w sprawie opłat za miejsce handlowe. Kupcy otrzymują pisma o niekiedy wręcz wielokrotnie wyższych cenach za miejsce targowe i interweniują na Sesji Rady Miasta. Zbierają też ponad 500 podpisów pod petycją, w której nie zgadzają się z poczynaniami ZGL. Mówią też o referendum i odwołaniu burmistrza.
 • Ciąg dalszy afery narkotykowej z Dorotą P. Media informują, że kwietniowe zatrzymanie przez policję nie było pierwszym tego typu. Wcześniej P. została zatrzymana za podobny incydent w sierpniu 2014 roku i nie straciła po tym pracy sekretarki w ZS nr 3 w Łukowie. Pojawiają się też komentarze w sprawie niejasności odejścia z pracy, a także powiązaniach rodzinnych ze starostą Łukowskim Januszem Koziołem. Starosta wydaje oświadczenie, w którym czytamy że nic nie wiedział o poczynaniach siostrzenicy i że odcina się od całego zamieszania. Radni powiatowi zwołują nadzwyczajną Sesję Rady Powiatu poświęconą problemowi używek wśród młodzieży. Wielogodzinne obrady nie kończą się jednak niczym konkretnym, a część komentatorów wyśmiewa wręcz wystąpienia niektórych radnych.
 • Ruszają konsultacje społeczne w sprawie Trasy Zdrowia PZU ? kompleksu urządzeń, na których można kształtować aktywność fizyczną. Miasto proponuje dwie lokalizacje: nad zalewem Zimna Woda i w parku miejskim, ale naciska na drugą z nich, ku zupełnie innej decyzji mieszkańców. Czy tak mają wyglądać rozmowy Miasta z Mieszkańcami?
 • Wyrok w sprawie „słynnego” wypadku radiowozu z 2014 roku. Funkcjonariusz Tomasz B. – który kierował radiowozem – słyszy w sądzie, że sprawa zostaje umorzona na 1 rok.
 • Ciąg dalszy zmian kadrowych w Starostwie Powiatowym w Łukowie. Dotychczasowego kierownika Biura Rady Powiatu Artura Czubaszka zastępuje Marcin Tomczak.
 • Reorganizacja struktur Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie i zamiar likwidacji filii nr 3 mieszczącej się na osiedlu Unitów Podlaskich w Łukowie. Burmistrz przekonuje, że jest to motywowane względami finansowymi i małą odległością do „głównej”? placówki, co budzi sprzeciw części radnych i mieszkańców. Część z nich pisze list otwarty do burmistrza, w którym wnioskuje o nielikwidowanie filii biblioteki.
 • Sport: coroczny zapaśniczy Memoriał Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej.

MAJ

 • Dyrektor łukowskiego szpitala Grzegorz Gomoła otrzymuje wypowiedzenie z zajmowanego przez siebie stanowiska. Umowa traci ważność 31 sierpnia, ale dyrektor nie zgadzając się z zawartymi w niej powodami wypowiedzenia, udaje się do Sądu Pracy w Białej Podlaskiej.
 • Wybory prezydenckie w Łukowie. Zdecydowanym zwycięzcą w naszym mieście, zarówno podczas pierwszej jak i drugiej tury, zostaje Andrzej Duda, nowy prezydent RP.
 • Wchodzą w życie nowe przepisy ruchu drogowego zaostrzające kary za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i przekraczanie dozwolonej prędkości. Jak informuje policja, początkowo w powiecie łukowskim nieodnotowywane są zdarzenia drogowe, w których funkcjonariusze zabierają prawa jazdy, jednak po kilku tygodniach słyszymy już o kilku takich przypadkach.
 • Rusza długo wyczekiwany remont trasy do Wojcieszkowa. Kierowcy chcąc dostać się do Kocka bądź Lublina, zmuszeni są korzystać z przejazdów przez okoliczne miejscowości bądź drogą krajową przez Radzyń Podlaski.
 • 25-lecie samorządu w Łukowie. Uroczysta Sesja Rady Miasta w obecności obecnych i byłych radnych, na której przypominane są dzieje Łukowa na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Samorządowcy otrzymują pamiątkowe medale, jednak zgrzytem okazuje się list w imieniu radnych, w którym gratulują Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich.
 • Bernarda Machniak – przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Łukowie – pozywa burmistrza Dariusza Szutka o pomówienie. Chodzi o wypowiedź burmistrza na antenie Katolickiego Radia Podlasie, w której przekonuje on o awansie Machniak w szpitalu ze względów politycznych. Machniak przekonuje, że awans otrzymała jeszcze za czasów poprzedniego dyrektora szpitala Jerzego Kamińskiego. Wnosi również, by burmistrz przeprosił publicznie za wypowiedziane na antenie radia słowa.
 • Śmierć Wiktora Osika – byłego Posła na Sejm RP, byłego Sekretarza Gminy Łuków.
 • Kultura: Noc Muzeów.
 • Dni Łukowa, czyli trzydniowe święto miasta. Zmagania sportowców i szkół, atrakcje dla mieszkańców w każdym wieku i tradycyjna już „gala przy fontannie”, której tegoroczną gwiazdą wieczoru był zespół VOX.
 • Koniec umowy dzierżawy zajazdu Zimna Woda przez firmę „Centrum Usługa” z Warszawy. Miasto postanawia ogłosić nowy przetarg na dzierżawę obiektu na 20 lat. Jak się później okaże, nie będzie to takie proste.
 • Prokuratura Rejonowa w Łukowie wszczyna śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez jednego z członków Zarządu Powiatu w Łukowie. Chodzi o nazwisko Andrzeja Wisińskiego reprezentującego Łukowską Wspólnotę Samorządową i jeden z protokołów z posiedzeń Zarządu. W dokumencie czytamy, że Wisiński miałby upominać się o realizację ustaleń koalicyjnych, które obejmują m.in. zmianę na stanowisku dyrektora szpitala.

CZERWIEC

 • Afera związana z krwiodawstwem w Łukowie. Według kontroli Głównego Inspektora Farmaceutycznego, dotychczasowe pomieszczenia RCKiK w łukowskim szpitalu są zbyt małe, by sprostać oczekiwaniom i normom prawnym. Istnieje realna groźba zamknięcia punktu oddawania krwi, co wywołuje poruszenie w internecie i wśród części mieszkańców. Łukowianie i przedstawiciele mediów postanawiają oddawać krew, dokumentując to symbolicznie na portalach społecznościowych. Powstają artykuły medialne na temat szkodliwości likwidacji punktu krwiodawstwa, a władze powiatowe obiecują wsparcie dla oddziału RCKiK. Całość kończy się pozytywnie. Placówka nie została zlikwidowana.
 • Dalsze prace remontowe prowadzone przez Polskie Koleje Państwowe PKP. Budowana jest kładka dla pieszych łącząca północną część miasta z dworcem PKP i centrum Łukowa, budowany jest też wiadukt kolejowy na ul. Międzyrzeckiej. Ten ostatni wymusza częściowe zamknięcie ulicy do skrzyżowania z ul. Dworcową.
 • Nowy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie. Jest nim podinsp. Ireneusz Bogusz z Radzynia Podlaskiego.
 • Miejska Biblioteka Publiczna zmienia swoją siedzibę na kilka miesięcy. Powodem jest zaplanowany remont placówki. Mieszkańcy chcący skorzystać z jej usług, będą to robić w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego.
 • Na jaw wychodzi sprawa wielotysięcznego zadłużenia Zakładu Gospodarki Lokalowej wobec innych spółek miejskich. Mówi się o kwocie 800 tys. zł. Temat jest poruszany na Sesji Rady Miasta, zaś dyrektor ZGL Mieczysław Kołtan dostaje zadanie opracowania planu naprawczego placówki.

 

CZĘŚĆ DRUGA WKRÓTCE…

 

Powyższe zestawienie jest jedynie cząstkowym, wybranym subiektywnie przez członków Alternatywy dla Łukowa. Warto pamiętać, że w ciągu całego roku miało miejsce zdecydowanie więcej wydarzeń o różnym charakterze, bardziej bądź mniej zajmujących opinię publiczną i różne grupy społeczne. My skupiliśmy się na tych najbardziej istotnych dla miasta, powiatu i promocji tych samorządów, aczkolwiek pamiętamy o innych ? równie ważnych dla jego mieszkańców. Warto wspomnieć w tym miejscu, że w 2015 roku osiągali oni wiele sukcesów: naukowych, sportowych i kulturalnych, za co serdecznie gratulujemy!

Ponadto, niektóre wydarzenia nie są przyporządkowane do konkretnego miesiąca, gdyż ciągnęły się przez dłuższy czas. Jednym z nich może być sprawa ulicy Okrzei, na której prace były prowadzone przez miesiące.

Zdajemy sobie również sprawę, że część informacji pominęliśmy. Nie jest jednak możliwe fizycznie do wykonania zestawienie dosłownie wszystkiego, co miało miejsce w naszym mieście i powiecie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Jeżeli pragną Państwo zasugerować jakieś wydarzenia społeczne, polityczne, kulturalne bądź sportowe – prosimy o wymienianie ich w komentarzach pod tekstem lub na facebooku.

Kategorie: Blog