Dziś w całej Polsce odbyły się uroczystości, apele, wykłady z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, zrywu niepodległościowego trwającego w latach 1863-1864. Łukowianie również uczcili bohaterów tamtych dni, gromadząc się przed Orłem Powstańców na Placu Narutowicza.

O godzinie dziewiętnastej na Placu Narutowicza zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Po to być oddać hołd powstańcom, szczególnie tym związanych ściśle z Ziemią Łukowską, ks. Stanisławie Brzósce i Franciszkowi Wilczyńskiemu. Był hymn, chwila zadumy i wyruszenie w trasę. W zasadzie dwie trasy. Jedna duża grupa ruszyła w I Pieszy Rajd Powstańczy, w którym przez mroźną noc przejdzie 25 kilometrów, by zakończyć trasę w leśnictwie Dąbrówka. Druga grupa, do której dołączyli Alternatywni wyruszyła do parku, pod mówiące kamienie ks. Brzóski i jego adiutanta Franciszka. Po tym zapalono znicze na grobie powstańców na parafialnym cmentarzu.

Cześć i chwała Bohaterom!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć w wykonaniu Pracowni Kadru. Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu oddadzą one klimat łukowskiej uroczystości.

Kategorie: Blog