Mija około półtora roku od pierwszej myśli, pierwszych rozmów, a w końcu podpisów pod nową wizją naszego miasta. To właśnie na przełomie sierpnia i września 2014 roku zrodził się pomysł powstania Alternatywy dla Łukowa. Jej pierwszą fazą był komitet wyborczy, który w zamierzeniu członków i kandydatów miał przetrwać próbę wyborczą oraz próbę czasu.

Jak się okazuje alternatywny projekt przetrwał, a co więcej – ma się coraz lepiej – napawając dumą założycieli i zaciekawiając społeczność łukowską. Na złość tym, którzy podstawiali nogi, czy nawet straszyli?

Strona internetowa Alternatywy ma już lekko ponad rok i jest nieustannie rozbudowywana. Na bieżąco staramy się udoskonalać „internety”, a choć czasem nie wyrabiamy i nie jesteśmy na „bieżąco”, proszę uwierzyć, że energii nam nie brakuje. Cały czas monitorujemy wydarzenia w Łukowie – a wszystko to dzięki Państwa życzliwemu przyjęciu całej Alternatywy. Nie będę nawiązywał do historii, czy naszego coraz lepszego zorganizowania, ale powiem tylko tyle – Alternatywni są znani w środowisku lokalnym, a liczba wejść na naszą stronę niemal nieprzerwanie wzrasta.

Po co to wszystko piszę? Aby umiejętnie wprowadzić do zasadniczej części komunikatu! Otóż z przyjemnością informuję, że postanowiliśmy zrobić kolejny krok naprzód i sformalizować się. Jednym słowem postanowiliśmy założyć stowarzyszenie. To wszystko w obecności i po namowach kilkunastu zaangażowanych osób oraz kilkudziesięciu sympatyków.

17 stycznia 2016 roku Alternatywni spotkali się na zebraniu założycielskim stowarzyszenia. Omówione zostały przede wszystkim zakres i sfery działalności, które będziemy chcieli rozwijać i w które będziemy się angażować. Powyższy dzień zapiszemy do naszego Alternatywnego kalendarium.

Gdy tylko przebrniemy przez urzędniczą machinę, niezwłocznie przedstawimy Państwu niezbędne dokumenty oraz poinformujemy o najważniejszych planach i działaniach.

 

Arkadiusz Pogonowski

Kategorie: Blog