Zima w pełni. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łukowie daje do pieca, ile może aby łukowianom nie przymarzły stópki. Ale jest i druga sprawa, przez którą wokół łukowskiej spółki zrobiło się jakby cieplej.

O tej sprawie, mówią na mieście od kilku tygodniu. Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Jodełko został pracownikiem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o., spółki której właścicielem jest Miasto Łuków.
No i cóż, że zatrudniono radnego? Miejska spółka uznała, że Bierze Merytorycznego Właściwego (BMW – marka samochodu, a także skrót, którego nie jestem w stanie sobie przypomnieć) człowieka na nowe stanowisko.
Nowy pracownik zapewne był potrzebny.. Kandydat zaś spełniał podstawowe wymagania, by piastować daną funkcję. Wszak Przewodniczący Rady nie działałby na niekorzyść miejskiej spółki i miejskiego interesu. Koszta się przecież rozłoży..

To tytułem wprowadzenia i omówienia sytuacji nowego pracownika, osoby publiczej w PEC-u.

peczima

Nie jestem wróżbitą i przyszłości nie znam, ale pozwolę sobie na małą przepowiednię i zaryzykuję stwierdzenie, że inspektor to stanowisko przejściowe. Wszak radny koalicyjny, baaa, przewodniczący rady to raczej jakimś dyrektorem powinien być, a przynajmniej kierownikiem. I moim zdaniem tak się stanie… choć chyba lepiej, gdbym się we wróżbie pomylił 🙂

Gdyby jednak tak się stało, to czy nie czekają Łukowa i jego Rady zmiany personalne w prezydium rady? Jak zawsze czas pokaże.

 

Arkadiusz Pogonowski

Kategorie: Blog