1 czerwca to szczególny dzień dla każdego dziecka. W tym czasie może się ono spodziewać licznych niespodzianek. O podopiecznych Placówki Wielofunkcyjnej w Łukowie pamiętali w ich święto „Alternatywni”.

Przez ostatnie kilkanaście dni członkowie stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa przeprowadzili zbiórkę koleżeńską. Akcja była ogłoszona na profilu stowarzyszenia na facebooku i spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. „Alternatywni” poprosili swoich znajomych o pomoc i wsparcie podopiecznych z łukowskiego domu dziecka. Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, tym bardziej, że była pierwszą tego typu organizowaną przez stowarzyszenie.

– Przez kilkanaście dni udało się zebrać mnóstwo zabawek, kilka toreb słodyczy oraz niezliczoną liczbę kosmetyków. Całość była konsultowana z dyrekcją Domu Dziecka, która podpowiedziała nam, jakie produkty najbardziej ucieszą podopiecznych placówki. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić niespodziankę maluchom w dniu ich święta – informuje Arkadiusz Pogonowski, przedstawiciel stowarzyszenia.

adl01

Oprócz toreb z prezentami, członkowie Alternatywy dla Łukowa przekazali też środki higieniczne oraz odzież. Całość pochodzi ze zbiórki koleżeńskiej wśród ?Alternatywnych? oraz ich znajomych i przyjaciół.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się do akcji. Jej rozmiar przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Nasze „dziękuje” może okazać się niewystarczające dla wspierających, ale szczere uśmiechy i radość dzieciaków potwierdzą, że wspólnie wykonaliśmy dobrą robotę. Wszystkim dzieciom – małym i dużym – życzymy wszystkiego najlepszego ? komentuje radny miejski z ramienia Alternatywy dla Łukowa, Piotr Płudowski.

Całość zwieńczył poczęstunek przygotowany specjalnie przez łukowski lokal LLU Burger. Chętni mogli też skorzystać z jazdy zabytkowym Junakiem, którym na spotkanie przyjechał alternatywny radny.

Zachęceni sukcesem akcji oraz uśmiechami najmłodszych w dzień ich święta, członkowie stowarzyszenia już teraz planują podobne przedsięwzięcia w przyszłości.

adl02

adl11

adl13

Kategorie: Blog