Powracam do tematu łukowskich Orląt, bo w lipcu zajdzie tam do niemałych zmian. W szeroko rozumianym środowisku sportowym pojawiają się pierwsze nazwiska kandydatów na nowego prezesa największego łukowskiego klubu.

Jak wiemy większość Zarządu Klubu Orlęta Łuków złożyła niedawno rezygnację z pełnionych funkcji, łącznie z prezesem Tomaszem Tryboniem (do przeczytania na lokalnych portalach). Co teraz?
Przed nami Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu Sportowego Orlęta Łuków, które odbędzie się pod koniec lipca. Przed zgromadzonymi na tym spotkaniu stanie najważniejsze zadanie ? wybrać nowego prezesa, i uzupełnić zarząd o przynajmniej sześć osób.

Kto nowym prezesem?

Obecnie w środowisku pojawiają się pogłoski o dwóch osobach, czy też kandydatach, które mogłyby uzyskać akceptację członków klubu, i lokalnie byłyby pozytywnie odebrane.

Jedną z osób jest Przemysław Wereszczyński. Sportowiec znany w Łukowie, którego szeroko przedstawiać nie trzeba. Były piłkarz Orląt, założyciel Dziecięcej Akademii Futbolu, a od 2014 roku radny miasta. Ale czy na kolejną funkcję i związaną z nią pracą starczyłoby popularnemu ?Weremu? siły i czasu?

Drugim potencjalnym kandydatem na nowego prezesa Orłów jest Adam Kulik. Osoba równie bardzo dobrze znana w środowisku sportowym. Od wielu lat w Orlętach, gdzie pełnił różne funkcje, m.in. kierownika sekcji piłkarskiej czy członka zarządu. W tym ostatnio działającym, to Pan Adam w mojej ocenie był najjaśniejszym punktem, a Jego osobę popiera wiele osób.

Jest jeszcze trochę czasu Nadzwyczajnego Walnego, więc może pojawią się kolejne nazwiska, a może niektórzy jawnie określą, że nie podejmą się takiego zadania ? w Orłach prezesowania. Pamiętajmy jednak, że nowy prezes będzie musiał też mieć zdecydowanie odmieniony zarząd.
Potem to już „tylko” dokonać wyboru trenerów i gramy ligę…

Kończę i zachęcam do lektury poprzedniego wpisu o Orlętach:
http://alternatywadlalukowa.pl/orleta-w-okregowce-to-dzieje-sie-naprawde/

Do tematu Orłów na pewno jeszcze powrócimy.

05.07.2016r.

Arkadiusz Pogonowski

Kategorie: Blog