Kilkuset pielgrzymów z Białorusi, Francji, Portugalii i Meksyku przybędzie już wkrótce do Łukowa by przeżywać duchowo odbywające się w naszym kraju Światowe Dni Młodzieży. Obcokrajowców ugoszczą w swoich domach mieszkańcy naszego miasta i powiatu, którzy spotkali się wczoraj na Placu Solidarności i Wolności by wspólnie świętować nadchodzące przeżycie duchowe.

W niedzielę 17 lipca Plac Solidarności i Wolności w Łukowie był miejscem ?ŚDM-owego Rabanu?, czyli akcji promującej zbliżające się w Polsce Światowe Dni Młodzieży. Przypadną one na dni 26-31 lipca, ale już teraz trwa związane z nimi pozytywne szaleństwo. Zgromadzeni w dniu wczorajszym mieszkańcy naszego miasta poprzez wspólny taniec i śpiew przypominali o zbliżającym się święcie i zapraszali przechodniów do uczestnictwa w zaplanowanych diecezjalnych Dniach Młodzieży, które odbędą się w dni poprzedzające wydarzenie w Krakowie.

 

 

Akcja była już ostatnią z zaplanowanych przez organizatorów ŚDM w powiecie łukowskim. Teraz czekają oni już tylko na przyjazd obcokrajowców do naszego miasta. Ma być ich około 200. Pielgrzymi w najbliższych dniach odbędą szereg spotkań modlitewnych, odwiedzą Wolę Okrzejską i Muzeum Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, wezmą udział w zaplanowanym nad zalewem Zimna Woda festynie integracyjnym, czy też udadzą się do Kodnia i Siedlec. Czas spędzony w Polsce i w Łukowie będzie więc intensywnym, ale pozytywnym przeżyciem!

 

Zobacz galerię zdjęć z wczorajszego wydarzenia – KLIK!

 

plakat_SDM_lukow2016

Kategorie: Blog