Rok Sienkiewiczowski w pełni. W tym roku przypada wiele rocznic związanych z naszym noblistą. Pięćdziesięciolecie działalności obchodzi Muzeum w Woli Okrzejskiej. Z tej okazji przygotowała nie lada gratkę, nie tylko dla kolekcjonerów.

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej przygotowuje się do wybicia, w Mennicy Polskiej w Warszawie, wysokiej klasy numizmatów bitych w srebrze i złocie, a upamiętniające postać Noblisty w  roku sienkiewiczowskim oraz Jubileusz muzeum.

Projekt numizmatów opracowany został przez Panią Beatę Wątróbską ? Wdowiarską, jedną z najlepszych specjalistek z dziedziny medalierstwa. Laureatkę licznych nagród krajowych i zagranicznych, autorkę numizmatów emitowanych przez NBP i Skarbiec Mennicy Polskiej w tym serii ?Bohaterowie Trylogii?.

Każda moneta opakowana będzie w drewniane pudełko, zawierające kapsułę ochronną oraz certyfikat autentyczności wydany przez Mennicę Polską w Warszawie. Produkt oznaczony znakiem firmowym Mennicy Warszawskiej, dziś Mennicy Polskiej S.A., jest gwarancją jego autentyczności, oryginalnego projektu artystycznego i najwyższej jakości wykonania.

Limitowany nakład monet wydanych w ilości 100 szt. (dla monety bitej w złocie o próbie Au 900) i 500 szt. dla monety bitej w srebrze o próbie Ag 999) znacząco podniesie ich wartość na rynku wtórnym. Nie ulega zatem wątpliwości, że poza miłośnikami twórczości Henryka Sienkiewicza, moneta stanowić będzie ofertę dla kolekcjonerów.

monetyHS

Więcej informacji w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej:
– tel. 25 755 90 00 ; 505 43 82 43
– Wola Okrzejska 150, 21-480 Wola Okrzejska
– www.muzeumsienkiewicza.eu
oraz u Pana Andrzeja Soćko: Plac Narutowicza 3, 25 798 31 73; zrbcyklop@o2.pl

Niezwykłe monety na Rok Sienkiewiczowski!
My też musimy je mieć 🙂

Kategorie: Blog