Mamy rok 2016, Rok Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji, już w najbliższą niedzielę, w Łukowie odbędzie się koncert dla naszego wielkiego rodaka, syna Ziemi Łukowskiej. Jako organizatorzy zapraszamy do amfiteatru na muzyczną ucztę, a dziś, zdradzamy nieco szczegóły dotyczącego tego kto zagra. A jest się Kim pochwalić!

W hołdzie Henrykowi Sienkiewiczowi ? koncert łukowian ? to właśnie tak się nazywa najważniejsze wydarzenie muzyczne tej jesieni w Łukowie. Pomysłodawca koncertu Dariusz Krzęcio zdradza kto wystąpi.

?Dworzec?, ?Wszystko co złe omija mnie?, ?Czym jest życie? to tylko część tytułów, które zaśpiewają Alicja Dziurdziak, Klaudia Borejko i Natalia Wysocka. Utalentowane łukowianki
szkolą swoje umiejętności wokalne pod okiem i słuchem Magdaleny Hymos-Sulej ze Studia Wokalnego Fever.

Magda Hymos-Sulej jest wokalistką, instruktorką emisji głosy, absolwentką Wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz Animacji i Pedagogiki na Uniwersytecie Marii Curie ? Skłodowskiej w Lublinie. Młodym wokalistkom będzie akompaniował Michał Iwanek ? pianista, który współpracuje z wieloma artystami z lubelskiej sceny muzycznej m.in. Marcinem Różyckim, Jolą Sip, Marek Tarnowski Quintet, czy Jazzduo&Friends.

Usłyszymy również kilka wierszy autorstwa tego, którego w sposób szczególny tym koncertem chcemy uhonorować, czyli Henryka Sienkiewicza.
Tak, to nie błąd. Usłyszymy wiersze autorstwa Henryka Sienkiewicza.

W trzeciej odsłonie zobaczymy i usłyszymy muzyków z całej Polski.
Pod nazwą Dariusz Krzęcio Jazz Band wystąpią:
* Joanna India Czajkowska (wokal, flet, taniec)
* Tomasz Kciuk Jaworski (elektryczna gitara basowa)
* Michał Napiórkowski (elektryczna gitara prowadząca)
* Dawid Wojtek Lewandowski (perkusja)
* Ladysław Lipkowski (saksofon tenorowy, saksofon altowy, klarnet basowy)
* Piotr Martynowicz (trąbka, pianino)
* Daniel Swiderski (kontrabas)
* Janusz Smyk (pianino, saksofon tenorowy)
* Dariusz Krzęcio (perkusja)

Żeby zaspokoić przynajmniej część Państwa ciekawości przedstawiamy w kilku zdaniach niektórych muzyków.

Tomasz ?Kciuk? Jaworski – gitarzysta basowy, słynny dzięki doskonałemu opanowaniu techniki grania kciukiem na gitarze basowej zwanej slap. Był on jednym z pierwszych muzyków w Polsce grających w tym stylu, już na początku lat osiemdziesiątych XX wieku. Tworzy i gra muzykę w wielu stylach muzycznych – począwszy od rocka po jazz.

Dawid Wojtek Lewandowski – perkusista, od lat osiemdziesiątych mieszkający i działający we Francji, zorientowany na jazz i rocka, ale także mocno czerpiący inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zafascynowany m.in..muzyką brazylijską. Niedawno wrócił do Polski, i razem z nami zagra dla Sienkiewicza.

Niewątpliwie, dla nas łukowian, największym artystą jazzowym jest Janusz Smyk. Nieco starsi mieszkańcy naszego miasta znają na pewno ów muzyka. Napiszemy dla tych młodszych, nieco więcej, bo warto chwalić się taką postacią.

Janusz Smyk – multiinstrumentalista i kompozytor. Mając 19 lat został laureatem w konkursie improwizacji jazzowej, a to dało mu możliwość studiowania na Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 1985-86 był instruktorem muzyki w Łukowskim Ośrodku Kultury. W 1987 roku ze Sławomirem .Kulpowiczem i Czesławem Niemenem nagrał płytę ?Samarpan?. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od lat osiemdziesiątych, do dziś muzykuje w okazjonalnie tworzonych składach i kształci młodzież. W 2001 r. nagrał ze swoimi uczniami pierwszą autorską płytę „WE ARE THAT”. W latach 2002 – 2005 był w Korei Południowej, na kontrakcie dla Taewon Entertainment w Seulu.

– Na scenie spotka się wiele osobowości z różnym doświadczeniem, z rożnych części Polski. Chcemy naszą muzyką uczcić Henryka Sienkiewicza. Naszymi słowami będą dźwięki a zdania zastąpi czas. Ja nieco inaczej nazwałbym to wydarzenie, a szczególnie jedną jego część: spektakl awangardy jazzowej. Coś w rodzaju performance, czegoś co jest nadal świeże i zachwyca ? krótko o niedzielnym koncercie mówi Dariusz Krzęcio, muzyk a jednocześnie Alternatywny.

Organizatorem przedsięwzięcia jesteśmy my, Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa.
A inicjatywę poparli Partnerzy Koncertu:

Szkoła Jazdy Płudowski, Firma kurierska Epaka.pl, Fabryka Okien ŁUKPLAST, Ubezpieczenia Bożena LIPIEC, Studio Wokalne Fever, SZAFA PUB, Kuba Kachniarz Video, Sklep zoologiczno-wędkarski Egzotyka, Firma JETRO, Pracownia Kadru ? Fotografia, PSB MRÓWKA Łuków, Bank BGŻ BNP PARIBAS, A3 Studio Reklamy, Grupa PROJEKT.

W hołdzie Henrykowi Sienkiewiczowi ? koncert łukowian
Niedziela 11 września godz. 16.00 ? amfiteatr w parku miejskim

WSTĘP WOLNY ? SERDECZNIE ZAPRASZAMY

plakat

Kategorie: Blog