Tym razem Alternatywa i jej partnerzy, zapraszają uczniów łukowskich szkół do udziału w konkursie z lokalnej wiedzy historycznej. Dzięki współpracy z portalem Łuków-Historia.pl wierzymy, że to dopiero początek tego typu inicjatyw.

Od kilku tygodni trwa nowy rok szkolny. Miesiące jesienne to czas konkursów i olimpiad przedmiotowych. Jako stowarzyszenie postanowiliśmy wzbogacić ofertę w łukowskich szkołach i przygotowaliśmy Test Wiedzy z Historii Łukowa – Poznaj Swoje Miasto.

Konkurs wiedzy historycznej przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Dzięki gościnności I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, przeprowadzony będzie w auli „Kościuszkowców”. Szczegółowe informację dotyczące zgłoszenia uczniów, przeprowadzenia Testu oraz nagród, zainteresowane placówki już otrzymały. Poniżej plakat i regulamin Testu.

– Test Wiedzy z Historii Łukowa to duże przedsięwzięcie, ale dzięki rozłożeniu pracy na odpowiedni czas i kilka osób, wydaję się że wszystko będzie dopracowane, na dzień 18 listopada, kiedy to odbędzie się finał konkursu. W każdym mniejszym czy większym wydarzeniu, które realizujemy, zakładamy jego cykliczność. Nie inaczej jest jeśli chodzi o konkurs wiedzy. Tutaj planujemy zacieśnić współpracę, by edukować również przez internet, i to łukowian w każdym wieku. Pierwszy Test ograniczamy do szkół, po to aby zainteresować tą tematyką oraz budować poczucie lokalnego patriotyzmu wśród młodzieży. A jak młodzi ludzie – to i nagrody muszą być ciekawe. Sprzęt elektroniczny dla najlepszych oraz nagroda dla Najlepszej Szkoły, powinny zachęcić do wzięcia udziału w konkursie – tak krótko o teście wiedzy lokalnej mówi Przedstawiciel AdŁ Arkadiusz Pogonowski, z wykształcenia nauczyciel i politolog.

Wszystkich gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Miasta Łuków serdecznie zapraszamy do udziału w Teście Wiedzy z Historii Łukowa.

Regulamin Testu Wiedzy z Historii Łukowa – regulamimtest-adl

konkurs

Kategorie: Blog