Pierwszy Test Wiedzy z Historii Łukowa „Poznaj Swoje Miasto” już za nami. Dziś w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki odbył się finał konkursu. Największą wiedzą wykazała się uczennica Zespołu Szkół Nr 2 Karolina Jóźwik, a wyróżnienie Najlepsza Szkoła trafiło do drużyny z Gimnazjum Nr 3.

Miesiąc temu wyszliśmy z inicjatywą zorganizowania konkursu wiedzy dotyczącej lokalnej historii. Postawiliśmy na cykliczność konkursu, a pierwszą edycję skierowaliśmy do uczniów łukowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wspólnie z portalem historycznym Łuków-Historia i dzięki serdeczności Dyrekcji I LO przedsięwzięcie naszego stowarzyszenia sfinalizowaliśmy w dniu dzisiejszym. O godzinie 10.15 konkursowy test rozpoczęło kilkudziesięciu uczniów, reprezentantów prawie wszystkich placówek z terenu miasta. Nastroje podczas zapoznawania się z arkuszem złożonym z 30. pytań były różne. Wszyscy piszący oddali rozwiązany test przed upłynięciem czasu dając tym samym do myślenia Komisji „aż takie łatwe?”. Zestaw pytań faktycznie nie był prosty, ale wszyscy czekali z niecierpliwością na wyniki.

Najważniejszą gratyfikacją w Teście była wiedza, jednak postanowiliśmy że pierwsza edycja musi zachęcać do poznawania lokalnej historii. Dlatego też nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy oraz najlepsza szkoła.

Największą ilość punktów w teście zdobyła reprezentantka Zespołu Szkół Nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego Karolina Jóźwik, która po szybkiej dogrywce finałowej okazała się lepsza od Mikołaja Gossa z Gimnazjum Nr 3. W nagrodę otrzymała tablet,zaś zdobywca drugiego miejsca wysokiej jakości dysk przenośny. Trzecie miejsce długopisem wywalczył Damian Mitura z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki. Nagrodą za trzecie miejsce był designerski głośnik bluetooth.

Wyróżniliśmy także najlepszą drużynę. Dzięki dobrym wynikom indywidualnym zwyciężyła drużyna Gimnazjum Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego. Nagrodą dla placówki był ekran multimedialny oraz książki.
Tym, którym test nie poszedł, albo mieli za mało czasu na przygotowania wręczyliśmy gadżety elektroniczne chcąc tym samym zachęcić do poznawania lokalnej historii, a może również startu w kolejnej edycji konkursu.

Podczas prac komisji, przed ogłoszeniem wyników uczniowie poznawali fotografie dawnego Łukowa z portalu Lukow-Historia.pl, przy dźwiękach improwizacji muzycznej Dariusza Krzęcio.

Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa, główny organizator testu wiedzy dziękuje za wsparcie:
portalowi historycznemu Łuków-Historia, dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie,
radnemu Rady Miasta Łuków Piotrowi Płudowskiemu oraz radnemu Rady Miasta Łuków Mateuszowi Popławskiemu, którzy w sposób znaczący przyczynili się do sukcesu przedsięwzięcia.

Dziękujemy również naszym partnerom, którzy stoją po stronie ciekawych inicjatyw:
Szkoła Jazdy Płudowski, firma kurierska Epaka, Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Bożena Lipiec Ubezpieczenia, firma Łukplast, TOP TRADE Paweł Lenarcik, Jetro, Sklep Egzotyka, Pracownia Kadru Fotografia, PSB Mrówka Łuków, BGŻ BNP Paribas Łuków.

Kategorie: Blog