W weekend 24-25 lutego w Łukowie odbył się piąty Memoriał Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej. W zawodach wystąpiło 124 zapaśniczek i zapaśników z kilkunastu klubów sportowych.

Memoriał nie mógł się odbyć bez wizyty na grobach Edyty Smolińskiej – utalentowanej i ambitnej zapaśniczka łukowskich Orląt, Mistrzyni Polski Seniorek 1994, której karierę przerwała śmierć w wypadku samochodowym oraz Grzegorza Miszty – zawodnika i wieloletniego trenera zapasów w łukowskich Orlętach, między innymi zdobywcy srebrnego medalu na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w 1988 roku, który zmarł nagle w 2013 roku. W zawodach wzięło udział kilkanaście uznanych klubów zapaśniczych.

W klasyfikacji drużynowej kobiet zwyciężyły zawodniczki ZTS Sokół Lublin, przed GKS Armaty Stoczek Łukowski i MKS Cement-Gryf Chełm. Drużynową klasyfikację mężczyzn wygrali zapaśnicy gospodarzy czyli Orląt Łuków. Za nimi na podium stanęły ekipy ? UKS Talent Białołęka Warszawa i LUKS Suples Kraśnik.

Memoriał zorganizowała grupa byłych zapaśników, a obecnie działaczy i trenerów, na czele z Ryszardem Wałachowskim ? wiceprezesem Lubelskiego Związku Zapaśniczego i wiceprezesem ŁKS Orlęta Łuków. W skład komitetu organizacyjnego ponadto weszli: Władysław Świętochowski ? trener i twórca zapasów w powiecie łukowskim, Marta Chruściel, Tomasz Jaroszkiewicz, Grzegorz Wałachowski, Janusz Lisiewski, Grzegorz Rychta, Paweł Bielecki oraz Artur Baranowski.

Alternatywa po raz kolejny wsparła łukowski sport. Byliśmy na memoriale, obserwowaliśmy ciekawą rywalizację młodych zawodników. Z radością ufundowaliśmy i wręczyliśmy nagrody najlepszym zapaśniczkom i zapaśnikom z powiatu łukowskiego. Upominki otrzymali: Wiktoria Bogusz i Marta Gajowniczek (GKS Armaty Stoczek Łukowski), Izabela Wałachowska, Sebastian Wałachowski (ŁKS Orlęta Łuków), Wiktoria Karwowska i Patrycja Piotrowska (UKS Zalesie). Gratulujemy!

Kategorie: Blog