Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 16. kolejka bialskiej okręgówki. Rywalem Orląt będzie Bizon Jeleniec. Decyzją władz klubu dochód z meczu będzie przeznaczony dla byłego bramkarza łukowskiej drużyny Pawła Matłacza.

W niedzielę 23 kwietnia Orlęta Łuków zagrają pierwszy mecz przed własną publicznością w ramach rundy wiosennej bialskiej okręgówki. Ich rywalem będzie Bizon Jeleniec.

Mecz na stadionie przy ul. Warszawskiej będzie miał charakter wydarzenia charytatywnego. Dochód z biletów będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Pawła Matłacza, m.in. byłego zawodnika łukowskich Orląt.

W sobotę 8 sierpnia 2015r. podczas meczu I kolejki IV ligi sezonu 2015/16, pomiędzy Bzurą Chodaków a Mazovią Mińsk Mazowiecki doszło do dramatycznego w skutkach zdarzenia z udziałem bramkarza Mazovii Pawła Matłacza. W 82. minucie spotkania golkiper z Mińska zderzył się niefortunnie z zawodnikiem Bzury. Matłacza z boiska zabrała karetka pogotowia. Doświadczony, wówczas 32 ? letni bramkarz doznał jak się okazało bardzo poważnego urazu kręgosłupa i długi okres przebywał w szpitalu. Dziś sportowiec walczy o pełny powrót do zdrowia. Największą przeszkodą są finanse, leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne.

Zachęcamy kibiców łukowskich Orląt, ale i nie tylko do przyjścia w niedzielę na Warszawską by kibicować piłkarzom oraz wspomóc leczenie i rehabilitację byłego zawodnika Orląt.

Pomysłodawcą powyższej inicjatywy jest Alternatywny kibic łukowskich Orląt. W imieniu Stowarzyszenia AdŁ składamy wyrazy uznania dla władz klubu ŁKS Orlęta Łuków, za realizację tej bardzo dobrej inicjatywy charytatywnej.

W niedzielę 23 kwietnia wszyscy jesteśmy Orlętami, i wszyscy jesteśmy z Pawłem!

Kategorie: Blog