W przeddzień długiego weekendu Alternatywni w sposób pożyteczny postanowili rozpocząć majówkę. Po raz kolejny zjawiliśmy się w łukowskim Oddziale Terenowym RCKiK Lublin by oddać krew.

Krwiodawstwo w Polsce ma charakter honorowy, co oznacza, że poza ściśle określonymi wyjątkami opiera się na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Wśród Alternatywnych jest kilku honorowych dawców tzw. „czerwonego złota”, a niektórzy dzięki wspólnym wyjściom do punktu poboru krwi, postanowili rozpocząć tą misję i sami zaczęli oddawać krew. Byli z nami również nasi sympatycy.

W listopadzie zeszłego roku rozpoczęliśmy akcję zachęcającą łukowian do oddawania krwi. Krew jest bezcenna i bardzo ważna, dlatego zachęcamy do włączenia się do rodziny polskich krwiodawców. Uznaliśmy, że kolejnym dobrym dniem do promocji oddawania krwi jest przeddzień majowego weekendu i po raz kolejny spotkaliśmy się, by oddać setki mililitrów krwi.

Przy okazji chcemy pogratulować naszej świeżej krwi – Alternatywnemu Bartkowi, który jest krwiodawcą od prawie 14 lat, a wczoraj przekroczył magiczną liczbę 18 litrów oddanej krwi! Brawo i tak dalej Zasłużony Honorowy Dawco Krwi!

Wspólne alternatywne oddawanie krwi odbywa się pod nazwą – Alternatywny Red Friday!
Do zobaczenia niebawem w OT RCKiK w Łukowie 🙂

 

Kategorie: Blog