1 czerwca to szczególny dzień dla każdego dziecka. Podobnie jak w ubiegłym roku Alternatywni wraz z przyjaciółmi i znajomi postanowili zrobić niespodziankę i wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych.

Chcąc, aby 1 czerwca był wyjątkowy dla jak największej liczby dzieci, po raz kolejny członkowie Stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa przeprowadzili zbiórkę koleżeńską. Akcja była ogłoszona na profilu stowarzyszenia na facebooku i spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku Alternatywnym udało się zebrać rekordową liczbę darów – słodyczy, zabawek, książek, sprzętu dziecięcego i ubranek dla maluchów.

Dzięki alternatywnej zbiórce udało się obdarować kilka rodzin w trudnej sytuacji finansowej, Placówkę Wielofunkcyjną w Łukowie oraz Oddział Dziecięcy w łukowskim szpitalu.

Jako stowarzyszenie składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w naszą akcję: firmie Good Snack, rodzicom przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz wszystkim, którzy czynnie włączyli się w zbiórkę. Wspólnie sprawiliśmy, że w Międzynarodowy Dzień Dziecka uśmiech na twarzach pojawił się na jeszcze większej liczbie dzieciaków. Ważną informacją jest również to, że ludzie chcą pomagać, wystarczy dać im impuls. Dzięki dobrze zorganizowanej akcji zdołaliśmy dotrzeć w tym roku do wielu miejsc, z takimi prezentami, które przydadzą się nie tylko w dzisiejsze święto. Jeszcze raz składamy wielkie dzięki, za współpracę i uśmiech dzieciaków, który zobaczyliśmy tuż po ich obdarowaniu. Radosne, małe buzie są najlepszą zapłatą – w imieniu Alternatywy podziękowania składa Ela Wiśniewska, jedna z koordynatorek akcji Zbiórka koleżeńska na Dzień Dziecka.

 

 

Kategorie: Blog