Rajd rowerowy, rodzinne warsztaty z żywieniowcem oraz prelekcje na temat zdrowego stylu życia. To tylko część pomysłów, które przedstawia stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa przed finałem akcji Owocowo Rowerowo, czyli zdrowo w Łukowie. Wydarzenie zaplanowano na 2 lipca.

Jak zdrowo się odżywiać i jak dbać o sylwetkę? Jak przyrządzać posiłki i wspólnie się przy tym bawić? Odpowiedzi na te pytania padną już 2 lipca podczas wydarzenia „Owocowo Rowerowo, czyli zdrowo w Łukowie”. Jego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa, które na organizację warsztatów kulinarnych i rajdu rowerowego wywalczyło grant w ramach akcji Fundacji Tesco „Decydujesz Pomagamy”. Teraz pomysłodawcy chcą pokazać łukowianom potrzebę zdrowego żywienia oraz bardzo ważnej w każdym wieku aktywności fizycznej.

– Warsztaty kulinarne skierowane dla całych rodzin, mają zwrócić uwagę na to, że o zdrowe nawyki żywieniowe powinno dbać się w każdym wieku. Natomiast rajd rowerowy ma przypominać o tym, że warto spędzać czas razem z bliskimi – informują członkowie Alternatywy dla Łukowa.

 

 

Drugiego lipca Alternatywa dla Łukowa przygotuje warsztaty kulinarne, które poprowadzi żywieniowiec Ewa Krűger. Na scenie łukowskiego amfiteatru w kursie przyrządzania potraw weźmie udział 10 rodzin, które nauczą się jak wspólnie przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki. Ponadto każdy z obecnych będzie miał możliwość przyjrzenia się pracom postępującym na scenie. Początek zaplanowano na godzinę 17.00.

W trakcie wydarzenia zaplanowano też degustację zdrowej żywności przez mieszkańców naszego miasta oraz wykład dietetyka Magdaleny Kaźmierak-Sadło na temat zdrowego żywienia. Swoje stanowiska zaprezentują firmy gastronomiczne i zaprzyjaźnione organizacje. Przewidziany jest też akcent muzyczny.

Całość poprzedzi przejażdżka rowerowa na dystansie około 20 kilometrów, którego start zaplanowano na godzinę 15.30 w parku miejskim w Łukowie. Osoby, które wystartują w przejażdżce otrzymają elementy odblaskowe, zaś po powrocie będzie czekał na nich odżywczy koktajl z owoców. Ponadto wśród wszystkich obecnych uczestników wydarzenia „Owocowo Rowerowo” wylosowane zostaną nagrody – DWA ROWERY!

Uwaga! Osoby chcące wystartować w rajdzie rowerowym bądź w warsztatach kulinarnych, proszone są o wcześniejsze zgłoszenia za pomocą strony internetowej, bądź bezpośrednio z członkami stowarzyszenia. Spośród zgłaszających się na warsztaty, wybranych zostanie maksymalnie 10 rodzin! Szczegóły i dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie internetowej stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa oraz na profilu na Facebooku.

 

 

Zgłoszenie online do warsztatów kulinarnych: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe71gTA7XBKpMhsjFdPwzVYWEaSlPF7C01YN1L5npAYX3MahA/viewform

Zgłoszenie online na przejażdżkę rowerową: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeYgH4XExD1LwpipJad9U9IFoZuGJfzz5Wo3CwN6j7cMRlWWA/viewform

Regulamin przejażdżki rowerowej jest dostępny POD TYM ADRESEM

Trasa przejażdżki rowerowej jest dostępna TUTAJ (Google Maps)

Kategorie: Blog