Bruno, Sprężyna, Dax oraz Biały. To tylko niektóre imiona psiaków, które odwiedzili w niedzielę 9 lipca przedstawiciele Alternatywy dla Łukowa w schronisku dla zwierząt Happy Dog w Sobolewie. Wizyta alternatywnych w tym miejscu zbiegała się z finałem zbiórki koleżeńskiej na rzecz naszych czworonożnych przyjaciół.

Kilka tygodni trwała zbiórka karmy dla zwierząt zorganizowana przez Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa. Po zeszłorocznej pomocy jednemu z lokalnych stowarzyszeń zajmujących się bezpańskimi i bezdomnymi zwierzętami, tym razem postanowiliśmy odwiedzić nowe miejsce i właśnie tu przekazać karmę i gadżety dla czworonogów. W niedzielę 9 lipca udaliśmy się na wycieczkę do schroniska Happy Dog w Sobolewie w powiecie garwolińskim. Na miejscu zastaliśmy nowoczesny ośrodek dla zwierząt, który z pasją prowadzi Marian Drewnik. Dzięki jego uprzejmości, mieliśmy też możliwość wyprowadzenia kilku psów na spacery. Sprawiło to przyjemność zarówno nam, jak i czworonogom 🙂

Samo schronisko położone jest w lesie, a obecnie przebywa w nim około 250 czworonogów. Jak informuje właściciel, zwierzęta otaczane są należytą opieką, w tym również tą medyczną. Wyprowadzane są też na spacery przez wolontariuszy m.in. z Warszawy oraz Łukowa.

– W każdą sobotę organizujemy specjalne spacery dla zwierząt. Wystarczy odwiedzić nasze schronisko i wskazać, z którym pieskiem chcemy spędzić wolny czas. Spacery są dla czworonogów bardzo potrzebne i tym bardziej miło nam, że nasze działania są wspierane przez wolontariuszy i dobrych ludzi – dodaje M. Drewnik.

Ze schroniskiem w Sobolewie współpracuje też Miasto Łuków. To właśnie tutaj trafiają bezdomne psy z naszego miasta. Czworonogi z Sobolewa często znajdują też nowy dom. Dużą zasługę mają tutaj wspomniani wyżej wolontariusze oraz nagłaśnianie faktu adopcji przez różne osoby, media i instytucje. Obiekt, który 9 lipca odwiedzili członkowie Alternatywy dla Łukowa jest nowoczesny, zadbany i tworzony przede wszystkim z miłości dla zwierząt. Tym bardziej miło nam było dołożyć ?cegiełkę? do jego funkcjonowania. Dziękujemy również wszystkim którzy wsparli naszą inicjatywę. W przyszłości również będziemy starali się wspomóc funkcjonowanie tego ośrodka.

Kategorie: Blog