Zapraszamy wszystkich kibiców łukowskiego sportu na duże wydarzenie sportowe, których pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa. W drugą sobotę września na obiektach sportowych łukowskich Alej odbędzie się turniej zapaśniczy oraz charytatywny turniej piłki nożnej.

W sobotę 9 września w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie odbędzie się I Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy „Sport to alternatywa” młodziczek, młodzików w stylu klasycznym oraz dzieci.

Jest to pierwszy poważny sportowy projekt Alternatywy (i już wiadomo, że nieostatni). Organizacja turnieju zapaśniczego ma na celu przede wszystkim:  popularyzację sportu zapaśniczego wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie poziomu wyszkolenia sportu zapaśniczego oraz wyłonienie najlepszych zapaśniczek w grupie młodziczek i młodzików. Już dziś wiadomo, że Łuków odwiedzi kilka klubów zapaśniczych z województw lubelskiego i mazowieckiego. Zgłoszenia nadal trwają, a za organizację techniczną i sportową tego przedsięwzięcia odpowiada Ryszard Wałachowski – uznany trener zapaśniczy, wiceprezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego oraz wiceprezes ŁKS Orlęta Łuków. Kontakt z organizatorem i zapisy poprzez maila: rysiek.walachowski@wp.pl
oraz przez stronę patrona medialnego wydarzenia – SPORTZONA.PL.
Oficjalny początek turnieju zaplanowano na godzinę 11.00. Wtedy też rozpoczną się walki w poszczególnych kategoriach. O szczegółach poinformowani zostaną zgłoszone kluby i zawodnicy.

Niezmiernie nam miło, że PATRON HONOROWY nad wydarzeniem objął MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO. Turniej rzeczowo wesprze Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

W ramach projektu Sport to alternatywa odbędzie się również Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „OLDBOJE dla Leny”. Kilka drużyn złożonych z nieco starszych piłkarzy będzie w ten sposób pokazywało, że uprawiać sport można w każdym wieku. Celem nadrzędnym będzie natomiast zbiórka środków finansowych dla młodej łukowianki Leny Bieniek. Lenka na co dzień pogodna dziewczynka, zmaga się z poważną chorobą jaką jest mózgowe porażenie dziecięce. Jest podopieczną Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Osoby, które chcą wspomóc dziewczynkę mogą to już zrobić teraz za pośrednictwem strony Podopieczna Fundacji – Lena Bieniek. Wszystkich innych zapraszamy na boisko Orlik przy Zespole Szkół nr 1 w dniu 9 września.
Zgłoszenia drużyn oldbojów dokonać można przez kontakt ze stowarzyszeniem, poprzez maila: alternatywadlalukowa@gmail.com lub naszego Fanpage AdŁ. Ilość drużyn ograniczona. Regulamin rozgrywek dostępny jest POD TYM ADRESEM.

Turniej zapaśniczy oraz turniej piłki nożnej mogą się odbyć dzięki wsparciu współorganizatorów oraz partnerów przedsięwzięcia: Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie, Łukowskiego Klubu Sportowego Orlęta Łuków, Lasów Państwowych Nadleśnictwa Łuków oraz Szkoły Jazdy Płudowski, Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, producenta okien Łukplast, firmy przesyłkowej EPAKA.pl i sklepu Vita-Sport Łuków. Patronem medialnym wydarzenia jest Lokalny Portal Sportowy – WWW.SPORT.LUKOW.PL.

Kategorie: Blog