Wczoraj w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki przeprowadziliśmy drugą edycję testu wiedzy z historii Łukowa „Poznaj Swoje Miasto”. Najwięcej o naszym mieście wiedzieli uczniowie z IV  LO, którzy wygrali klasyfikację drużynową.  


Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa przeprowadziło drugą edycję testu 17 listopada, w starej auli I LO. Inicjatywa, tak jak w poprzednim roku mogła się odbyć dzięki współpracy z Radosławem Leśkiewiczem, tworzącym lokalny portal historyczny www.Lukow-Historia.pl i dzięki serdeczności dyrektora „Kościuszki” Grzegorza Rzymowskiego. Całość poprowadził radny Piotr Płudowski.

W drugiej edycji testu wzięło udział łącznie 30-stu uczestników – w kategoriach: szkół oraz OPEN. W tym roku test, w naszej ocenie był nieco łatwiejszy niż w poprzednim roku, jednak nie do końca tego samego zdania byli uczestnicy. To co ich często myliło, to bardzo zbliżone pytania, gdzie chodziło o wskazanie poprawnej daty – odpowiedzi były do siebie bardzo zbliżone, no i nie zawsze piszący postawili na dobrą odpowiedź, choć znali okres, o który pytaliśmy.

Niemniej po godzinie pisania testu oraz 30-sto minutowej pracy komisji wyłoniliśmy najlepszych. Wśród uczniów z łukowskich szkół pracę najlepiej napisał Krzysztof Koper z IV LO, czyli popularnego „Medyka”, drugie miejsce przypadło Mirosławowi Celińskiemu z Zespołu Szkół nr 2 „Warszawskiej”. O miejscu trzecim zadecydowała dogrywka, której starli się znajomi z IV LO, a wygrała ją i „brązowy medal” zdobyła Izabela Królak. Najlepszą młodzież wynagrodziliśmy pucharami, dyplomami oraz wysokiej klasy sprzętem elektronicznym i książkami.

Wyróżniliśmy także najlepszą drużynę. Dzięki dobrym wynikom indywidualnym zwyciężyła drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II. Drugie miejsce zajęli uczniowie ZS nr 2 Łuków, a trzecie ex aequo Szkoła Podstawowa nr 2 i I Liceum Ogólnokształcące. Do najlepszej szkoły trafił zestaw akwarystyczny oraz książki.

Tym, którym test nie poszedł, albo mieli za mało czasu na przygotowania wręczyliśmy gadżety elektroniczne chcąc tym samym zachęcić do poznawania lokalnej historii, a może również startu w kolejnej edycji konkursu.

W tym roku, po raz pierwszy w teście wzięli udział uczestnicy w kategorii OPEN. Nieco starsi łukowianie wykazali się nieco lepszą wiedzą na temat naszego miasta, zarówno w wynikach indywidualnych jak i wyliczając średnią arytmetyczną. Trzecie miejsce w kat. OPEN, a tym samym dyplom, puchar i książka przypadło Markowi Sobiechowi. Na drugiej lokacie znalazł się Bartosz Leśkiewicz. Zwycięzcą testu – a zarazem uczestnikiem, który zdobył najwięcej punktów wśród wszystkich piszących – został Arkadiusz Kasznia. W nagrodę otrzymał drukarkę, dyplom oraz puchar. Serdecznie gratulujemy wszystkim wiedzy na temat naszego miasta, i dziękujemy za uczestnictwo, w tym coraz popularniejszym projekcie edukacyjnym.

Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa, główny organizator testu wiedzy dziękuje za wsparcie: portalowi historycznemu Łuków-Historia, dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie, radnym Rady Miasta Łuków Piotrowi Płudowskiemu i Mateuszowi Popławskiemu.

Dziękujemy również naszym partnerom, którzy stoją po stronie naszych ciekawych inicjatyw:
Szkoła Jazdy Płudowski, Epaka.pl, Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Bożena Lipiec Ubezpieczenia, Łukplast, Jetro, Sklep Egzotyka, Pracownia Kadru Fotografia.

Fot. Daniel Płudowski Pracownia kadru.

Kategorie: Blog