Członkowie Alternatywy dla Łukowa zostali zaproszeni na spotkanie opłatkowe zaprzyjaźnionego z nami stowarzyszenia „Nasze Dziedzictwo”. Było dzielenie się opłatkiem i zapowiedzi wspólnych działań w 2018 roku.

Za nami spotkanie opłatkowe zorganizowane przez stowarzyszenie „Nasze Dziedzictwo”. Tym razem do spędzenia tego wyjątkowego czasu zostali zaproszeni również Alternatywni. 28 stycznia w sali konferencyjnej przy ul. Piłsudskiego w Łukowie odbyła się uroczystość, na której składano życzenia pomyślności w 2018 roku. Był też czas na dzielenie się opłatkiem, kolędy czy dyskusje przy stole.

Miłym akcentem spotkania były podziękowania ze strony prezesa Naszego Dziedzictwa, Jana Karwowskiego. Gospodarz w ciepłych słowach wypowiadał się o ubiegłorocznych kwestach prowadzonych przez stowarzyszenie, które w przypadku zbiórki 1 listopada wparli dodatkowo członkowie Alternatywy dla Łukowa i harcerze ZHR z 1 Łukowskiej Drużyny Harcerzy „Młody Las” im. ks. gen. Stanisława Brzóski. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się wówczas zebrać kwotę ponad 8000 zł, która przeznaczona została na renowację zabytkowego grobu powstańca styczniowego na cmentarzu parafialnym w Łukowie.

Na „opłatku” padły też deklaracje dalszej współpracy „Naszego Dziedzictwa” i „Alternatywy”. Jak zapowiedział Piotr Płudowski, w 2018 roku nasza grupa chętnie włączy się w kolejne kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.

Kategorie: Blog