W naszym regionie wiele osób potrzebuje pomocy oraz codziennego wsparcia. Doskonale o tym wiedzą Alternatywni, którzy od długiego czasu angażują się w akcje charytatywne, również te pomniejsze.

Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu tygodni pośrednio udało nam się zebrać ponad 2 tys. zł na rzecz potrzebujących. Wszystko za sprawą Internetu i facebookowej grupy poMOCny Łuków, na której internauci wystawiają na licytacje swoje przedmioty, talenty, produkty i usługi. Aktywnie w licytacjach biorą też udział Alternatywni, którzy wystawiają przedmioty bądź kupują inne, przekazując zapłatę za nie na cel wskazany przez sprzedawcę.

Tego rodzaju niesienie pomocy stało się w Łukowie szczególnie popularne po jesiennej akcji na rzecz Szymona, 8-miesięcznego wówczas chłopca cierpiącego na niedorozwój lewej komory serca. W październiku 2017 tysiące łukowian postanowiło wkręcić się w wir internetowego, pozytywnego szaleństwa i pomóc potrzebującemu chłopcu. W kilkadziesiąt godzin internautom udało się zebrać ponad 30 tysięcy euro na operację chłopca. Drobną cegiełkę dołożyli wówczas również przedstawiciele Alternatywy dla Łukowa.

Pomoc z naszej strony – choć drobna i będąca jedynie kroplą w morzu – widoczna była także na początku roku. Z okazji przypadającego 14 stycznia 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowiliśmy zorganizować kilkanaście aukcji, z których dochód przeznaczono na rzecz inicjatywy Jerzego Owsiaka. Równolegle dorzuciliśmy „cegiełkę” dla kilkorga potrzebujących dzieci z terenu miasta i powiatu. Wspólnymi siłami i zaangażowaniu ludziom dobrej woli, na chwilę obecną udało nam się „wylicytować” przedmioty o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Wszystkie te pieniądze trafią do potrzebujących i pomocą dzieciom w leczeniu i rehabilitacji.

Komu pomagaliśmy? Poniżej prezentujemy profile potrzebujących dzieci. Jeżeli Państwo uważacie, że warto wesprzeć te osoby choć symboliczną złotówką, spowodowujecie uśmiech nie tylko na twarzach potrzebujących. Zachęcamy szczególnie do pomocy osobom:

Zobacz też grupę na Facebooku poMOCny Łuków

Kategorie: Blog