Adrian Ambroziak zaprezentował swoją twórczość mieszkańcom Łukowa. W piątek 23 lutego miał miejsce wernisaż prac naszego przyjaciela.

Obrazy, grafiki i rzeźba towarzyszyły Alternatywnym w piątkowy wieczór 23 lutego. Duża grupa członków stowarzyszenia udała się na otwarcie wystawy Adriana Ambroziaka, utalentowanego artystycznie łukowianina. Nasz przyjaciel pokazał swoją twórczość po raz pierwszy w rodzimym mieście. Wydarzeniu temu towarzyszyli znajomi artysty, rodzina i przede wszystkim rodzice, którzy dostrzegli talent syna i podpowiadali, by realizował się w swojej pasji.

– Pomysł organizacji wystawy w Łukowie na początku uznałem za szaleństwo. Nie maluję dużo prac, niektóre z nich powstają nawet kilka miesięcy. Zastanawiałem się, co pokazać na wystawie, ale w końcu wybrałem co ciekawsze dzieła – powiedział o wystawie Adrian Ambroziak

Obrazy i grafiki Adriana będzie można oglądać do połowy marca w Łukowskim Ośrodku Kultury. My natomiast już dziś, życzymy naszemu przyjacielowi dalszych wystaw i wielu inspiracji w codziennej pracy.

Adrian Ambroziak zajmuje się grafiką, malarstwem i rysunkiem. W 2011 roku ukończył Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie. W przeszłości wystawiał prace w Lublinie i Druskiennikach na Litwie. Łukowski wernisaż jest pierwszym w rodzinnym mieście artysty. Adrian jest też członkiem założycielem stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa.

 

Kategorie: Blog