Za nami oddolne, zorganizowane przez mieszkańców obchody Dnia Kobiet. W tym roku Alternatywa dla Łukowa postanowiła… uwiecznić dla potomnych urodę mieszkanek naszego miasta.

Od kilku lat w Łukowie organizowane są oddolne uroczystości z okazji Dnia Kobiet. 8 marca panowie wręczają paniom kwiaty, częstują słodkościami i zapraszają na kawę lub herbatę. Pomysłodawcą corocznego dziękowania kobietom za ich obecność jest znany i ceniony społecznik Andrzej Zdrojewski i stojąca za nim „brzydsza część mieszkańców miasta”.

Od pewnego czasu w świętowanie Dnia Kobiet włącza się także Alternatywa dla Łukowa. Wspierając pana Andrzeja w jego działaniach w zeszłych latach rozdawaliśmy paniom kwiaty, a teraz zaprosiliśmy je do pozowania przed aparatem. Zdjęcia, które wykonywał członek stowarzyszenia i jednocześnie przedstawiciel Pracowni Kadru – Daniel Płudowski – trafią m.in. do archiwów portalu Łuków-Historia i będą pamiątką dla przyszłych pokoleń.

W organizację tegorocznych obchodów Dnia Kobiet oprócz Pracowni Kadru, Andrzeja Zdrojewskiego zaangażowały się także Towarzystwo Fruwającej Muchy, Club Weteranów Szos, Łuków Historia, Szafa Pub oraz Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Zdjęcia Pań można obejrzeć poniżej:

Kategorie: Blog