Alternatywa dla Łukowa wraz z partnerami po raz trzeci obdarowała najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. W tym roku odwiedziliśmy Dom Dziecka w Radoryżu Smolanym oraz Dom Dziecka w Łukowie.
Już po raz trzeci zorganizowaliśmy zbiórkę koleżeńską z okazji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka. W tym roku postanowiliśmy, że głównie będziemy zbierać produkty i kosmetyki dla młodzieży, a dla młodszych gry, zabawy edukacyjne, książeczki i kolorowanki. Dzięki Alternatywnym, a także znajomym firmom oraz podmiotom, które po raz pierwszy się włączyły w naszą akcję – mogliśmy obdarować prezentami podopiecznych dwóch domów dziecka na terenie naszego powiatu. W tym roku inicjatywę wsparli urzędnicy Gminy Krzywda, którzy przeprowadzili zbiórkę w trakcie gminnego dnia dziecka oraz Koło Wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie.

Dary przekazaliśmy 4 czerwca, na początek w Radoryżu Smolanym. Tam na ręce dyrektora Jana Szerszenia paczki wręczyli Arkadiusz Pogonowski i wójt gminy Krzywda Jerzy Kędra. Niespodziankę sprawiliśmy natomiast w placówce w Łukowie, gdzie zapowiedzieliśmy się na kilkadziesiąt minut przed wizytą. Były ciepłe wymiany zdań i podziękowania, ale nas zawsze najbardziej cieszy wdzięczny uśmiech dzieci, które szabrując pakunki znajdują coś dla siebie.

– Tegoroczna zbiórka miała nieco inny kształt. Skoncentrowaliśmy się na pewnych potrzebach i rzeczach, których nigdy dość każdemu dziecku czy starszym podopiecznym. Każde wsparcie, choćby w najmniejszym stopniu jest sukcesem, dlatego tym bardziej dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Szczególne dziękujemy Gminie Krzywda i Kołu Wolontariuszy działającemu przy Jedynce. A wszystkim dzieciom, nie tylko w ich święto, życzymy jak najwięcej uśmiechu i powodów do radości na co dzień – podsumowała alternatywną akcję Ela Wiśniewska, inicjatorka i koordynatorka corocznej już zbiórki koleżeńskiej z okazji Dnia Dziecka.

Podobna inicjatywa planowana jest również za rok.

Kategorie: Blog