Sportowcy z trzech państw wezmą udział w zapaśniczych zawodach, które planowane są 23 czerwca w Łukowie. Na II turniej „Sport to alternatywa” zaprasza stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa.

Czas na drugi w tym roku, duży turniej zapaśniczy w Łukowie. Już za kilkanaście dni rozegrane zostaną międzynarodowe zawody w tej dyscyplinie sportu w stylu klasycznym młodzików oraz zapasach kobiet. Na wspólne kibicowanie zaprasza stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa. W sobotę 23 czerwca do naszego miasta zjadą zawodnicy z Ukrainy i Białorusi; rywalizować też będą miejscowe i zaprzyjaźnione z powiatem łukowskim kluby.

– Na chwilę obecną do zawodów zgłosiło się 7 drużyn. Oprócz ekip z powiatu łukowskiego, na matach w Zespole Szkół nr 1 w Łukowie rywalizować będą m.in. zawodniczki z Wierzbicy, Stróży, ukraińskiego Klesowa i Brześcia na Białorusi. Emocje sportowe gwarantowane – informuje Ryszard Wałachowski, pomysłodawca i organizator zawodów.

Na matach walczyć będą młodzicy w stylu klasycznym oraz młodziczki. Niezmienne zostaje też miejsce rywalizacji, którym jest Zespół Szkół nr 1 w Łukowie. Początek zawodów zaplanowano na godz. 11 a ich koniec około godziny 15.

– W zawodach, które organizowaliśmy we wrześniu ubiegłego roku, w Łukowie pojawiło się około 200 sportowców. Wówczas oprócz zapasów zorganizowaliśmy charytatywny turniej piłki nożnej. Uważamy więc, że debiut był udany i pracujemy, by tegoroczne zawody były jeszcze lepsze. Planujemy m.in. rozdać medale w łącznie 20 kategoriach wagowych wśród chłopców oraz dziewcząt – dodaje R. Wałachowski.

Patronat honorowy nad turniejem zapaśniczym objął Starosta Łukowski Janusz Kozioł oraz Marszałek Województwa Lubelskiego, który ufundował m.in. puchary dla zwycięzców. Całość wspierają też podmioty prywatne. Organizatorzy zapraszają do wspólnego kibicowania. Wstęp wolny.

 

Zobacz też:

 

Kategorie: Blog