Podczas zbliżającego się odpustu Świętego Rocha przy bramach cmentarza parafialnego w Łukowie trwać będzie zbiórka pieniędzy do puszek. Kwestować będą wolontariusze ze stowarzyszenia „Nasze Dziedzictwo” oraz zaprzyjaźnione osoby i organizacje. Środki na renowację zabytkowych grobów będą zbierać także członkowie Alternatywy dla Łukowa.

Kwestujący będą zachęcać przechodniów do symbolicznego wrzucenia do puszki choć jednej złotówki. Zebrane w niedzielę 19 sierpnia środki przeznaczone zostaną między innymi na renowację grobu zasłużonych dla naszego miasta Państwa Kiernickich. Zbiórka pieniędzy na ratowanie zabytkowych, zniszczonych, rozpadających się nagrobków trwać będzie w godzinach 8-16, a wolontariuszy będzie można spotkać przy głównych wejściach na cmentarz od ul. 700-lecia i Cmentarnej.

Organizatorzy zbiórki liczą na pozytywną odpowiedź mieszkańców miasta i wszystkich przyjezdnych. W przeszłości dzięki staraniom „Naszego Dziedzictwa” udało się odrestaurować m.in. będący najstarszym na cmentarzu pomnik Ireny Majmeskuł, studentki która zginęła podczas bombardowania Łukowa za czasów II wojny światowej. Warto więc wspomóc cenną inicjatywę i tym razem.

 

Kategorie: Blog