Do 27 sierpnia można było zgłaszać komitety wyborcze, które wystartują w jesiennych wyborach samorządowych. Z możliwości takiej skorzystała część członków Stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa, rejestrując Komitet Wyborczy Wyborców o tej samej nazwie.

Na 21 października zaplanowano tegoroczne wybory samorządowe. Tego dnia wybierzemy naszych reprezentantów w Radach Miast, Gmin, a także nowych radnych Rady Powiatu Łukowskiego. Zadecydujemy też o składzie Sejmiku Województwa Lubelskiego. W końcu, naszymi głosami wybrany zostanie nowy burmistrz Łukowa oraz jego odpowiednik w Stoczku Łukowskim.

Korzystając z zapisów biernego prawa wyborczego, część członków naszego stowarzyszenia postanowiła wystartować w jesiennych wyborach. W tym celu 21 sierpnia w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie zawiązany został Komitet Wyborczy Wyborców Alternatywa dla Łukowa, który wystawi swoich reprezentantów do Rady Miasta w Łukowie oraz kandydata na burmistrza miasta. Uważamy, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zmienić styl polityki prowadzonej w Łukowie i uczynić ją zdecydowanie bardziej przyjazną jego mieszkańcom.

Z list KWW Alternatywa dla Łukowa do Rady Miasta startować będą także osoby, nie będące członkami stowarzyszenia, a posiadające ciekawe pomysły i wizję funkcjonowania naszej lokalnej społeczności. Wysokie miejsca znajdą także reprezentanci innych sił i środowisk, których łączy dobro Łukowa i osób w nim mieszkających. Osoby te – na co dzień związane z innymi grupami – będą ubiegać się o mandaty radnych z listy Komitetu. Stosowną zgodę na ich start i użycie nazwy Alternatywa dla Łukowa wyraził Zarząd naszego stowarzyszenia.

 

 

Przy okazji wyborów samorządowych KWW Alternatywa dla Łukowa udziela poparcia Marcinowi Cabajowi, ubiegającemu się o mandat radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego z listy Kukiz’15/Prawica RP. Równolegle zachęcamy do oddawania głosów na członków naszego stowarzyszenia oraz innych mieszkańców powiatu, którzy startować będą z listy Kukiz’15 w wyborach do Rady Powiatu Łukowskiego.

Na koniec pragniemy poinformować i zdecydowanie podkreślić, iż działania stowarzyszenia będą prowadzone równolegle do działalności komitetu KWW Alternatywa dla Łukowa. Będą kontynuowane także po rozwiązaniu Komitetu. Funkcjonujące od kilku lat stowarzyszenie, a wcześniej ruch społeczny nadal zamierza prowadzić pracę na rzecz Łukowa i jego mieszkańców. Zdecydowanie odcinamy się także od prób przypisywania nam anonimowego hejtu przez niektórych przeciwników politycznych. Swoją kampanię zamierzamy opierać na merytoryce, w przeciwieństwie do części osób pozostających złudnie anonimowymi w Internecie.

Kategorie: Blog