Prezes stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa zainaugurował swoją kampanię wyborczą. Piotr Płudowski – bo o nim mowa – postanowił ubiegać się o stanowisko burmistrza miasta.

W czwartek 24 sierpnia zorganizowana została konferencja prasowa Piotra Płudowskiego. Znany z aktywności radny, będący jednocześnie Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej zadeklarował swój start w jesiennych wyborach samorządowych. Prezes naszego stowarzyszenia, a także przedsiębiorca, nauczyciel, motocyklista oraz społecznik – oprócz reelekcji w wyborach do Rady Miasta – powalczy w wyborach 21 października o stanowisko burmistrza miasta.

– Przez cztery lata miałem okazję wielokrotnie poruszać problemy mieszkańców. Wielokrotnie rozmawiałem, spotykałem się, wsłuchiwałem się uważnie w ich problemy, w ich sugestie dotyczące funkcjonowania miasta. Niestety rządzący próbowali umniejszać te problemy, próbowali je wyśmiać, sprowadzać do fanaberii radnego opozycji – powiedział podczas konferencji Piotr Płudowski.

– Ta buta i arogancja przedstawicieli miasta, z jaką spotkałem się podczas pracy radnego spowodowały, że podjąłem decyzję o ubieganiu się o funkcję burmistrza miasta. Podjąłem decyzję by służyć mieszkańcom i miastu – uzasadnił swój start miejski radny.

Przy okazji formalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej, Piotr Płudowski dziękował zgromadzonym przyjaciołom, znajomym, rodzinie, a także osobom, które będą go wspierać podczas najbliższych tygodni. Na spotkaniu z mediami pojawili się też mieszkańcy Łukowa i powiatu łukowskiego, którzy powalczą o mandaty radnych w Radzie Miasta, Radzie Powiatu Łukowskiego i w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Jednym z nich jest Marcin Cabaj (Prawica RP), który będzie reprezentował listę Kukiz 15’ w wyborach „wojewódzkich”.

Prezes stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa, który stanął na czele Komitetu Wyborczego Wyborców o tej samej nazwie, zaprezentował także swój program wyborczy. Główne motto, z jakim Piotr Płudowski ubiegał się będzie o mandat radnego i stanowisko burmistrza miasta, to „Po pierwsze uczciwość”. Inne pomysły na miasto to m.in. rozwiązanie problemów korków w Łukowie, prace nad rozwojem budownictwa w mieście, budowa żłobka oraz powołanie Centrum Aktywnego Seniora, jako miejsca aktywizującego osoby starsze. Poszczególne punkty programu mają być szczegółowiej przedstawiane w kolejnych tygodniach kampanii.

 

Kategorie: Blog