Bezpartyjność i niezależność to pożądana cecha w wyborach samorządowych i w działalności społecznej w ogóle. Przekonują się o tym kolejne grupy społeczne w Łukowie, które popierają Piotra Płudowskiego w wyborach na burmistrza miasta. Do tego grona dołączyli ostatnio działacze łukowskiego oddziału NSZZ Solidarność.

Członkowie łukowskiej Solidarności zaprosili lokalne media na konferencję prasową, gdzie poinformowali oficjalnie kogo poprą w wyborach 21 października. Związek kojarzony w skali ogólnopolskiej ze współpracą z partią rządzącą, lokalnie popierać będzie niezależnego kandydata na burmistrza, reprezentującego Komitet Wyborczy Wyborców Alternatywa dla Łukowa. Oddział Łuków Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność poprze oficjalnie Piotra Płudowskiego w wyborach na burmistrza miasta.

– W wyborach samorządowych Rada Oddziału NSZZ Solidarność w Łukowie popiera Piotr Płudowskiego jako kandydata na burmistrza. 4 października podjęliśmy taką uchwałę. Popieramy Piotra ponieważ jest człowiekiem pochodzącym z prawicowej rodziny, jest bezpartyjny i wierzący. Apelujemy jednocześnie do członków Solidarności i naszych sympatyków o głosowanie na Piotra Płudowskiego – powiedział Witold Stępniewski, przewodniczący łukowskich struktur „S”.

Kandydat na burmistrza podziękował za poparcie w wyborach i wyraził chęć współpracy z największym w kraju związkiem zawodowym. Udzielone poparcie nie jest jedynym, jakie Piotr Płudowski otrzymał w ostatnich dniach. Wyrazy poparcia i zapewnienia oddania głosu regularnie dochodzą z różnych grup w Łukowie.

– Cieszy mnie poparcie związku i dodaje mi energii. To kolejne środowisko, które w mojej kandydaturze widzi szansę na zmiany w naszym mieście. Wywodzę się z rodziny o tradycjach chrześcijańskich, patriotycznych i idee Solidarności mam głęboko w swoim sercu. Ze swojej strony deklaruję współpracę ze środowiskami związkowymi – powiedział na spotkaniu Piotr Płudowski.

Kategorie: Blog