Ważne poparcie w jesiennej kampanii samorządowej. Jakub Kulesza – Poseł na Sejm RP, ubiegający się jednocześnie o funkcję prezydenta Lublina oficjalnie poparł Piotra Płudowskiego w wyborach na burmistrza Łukowa. Co do powiedzenia miał pochodzący z Puław parlamentarzysta?

Mocne poparcie w wyborach samorządowych. Piotr Płudowski – kandydat Alternatywy dla Łukowa na stanowisko burmistrza miasta spotkał się z Jakubem Kuleszą, posłem Kukiz’15, ubiegającym się jednocześnie o stanowisko prezydenta Lublina. Gość zawitał do naszego miasta na zaproszenie lokalnego Komitetu Wyborczego Wyborców, wystawiającego kandydatów do Rady Powiatu Łukowskiego. Zagrzewał on kandydatów do wytężonej pracy w wyborach i zachęcał mieszkańców Łukowa i powiatu łukowskiego do zaufania niezależnym kandydatom 21 października.

– Wśród członków ogólnopolskich partii politycznych często dochodzi do różnego rodzaju układów, polegających w dużej mierze na załatwianiu miejsc pracy, tworzeniu stanowisk. Za to wszystko płacą mieszkańcy, chociażby w postaci większych podatków, niższej jakości usług – powiedział poseł Jakub Kulesza.

Zdaniem ubiegającego się o funkcję prezydenta Lublina posła, lokalnym społecznościom lepiej będzie się współpracować z bezpartyjnym burmistrzem wywodzącym, aniżeli z osobą będącą członkiem partii politycznej, która musi postępować zgodnie z jej polityką i poleceniami prezesa.

– Najważniejsze jest, aby w samorządach nie decydowała Warszawa, centrala i partia polityczna, tylko lokalni działacze pod niezależnym, lokalnym szyldem, którzy zagwarantują jak największy podział władzy z obywatelami. Tak funkcjonuje Alternatywa dla Łukowa – przekonywał Jakub Kulesza.

Poseł zwrócił też uwagę na wyraz „Uczciwość” eksponowany przez Piotra Płudowskiego. Przypomniał, że Kukiz’15 stawia sobie za cel w samorządach m.in. kompleksową publikację umów zawieranych przez lokalne władze. O to walczy również Piotr Płudowski, który otrzymał oficjalne poparcie od Kuleszy w wyborach 21 października.

Kategorie: Blog