Maria Pszczółkowska, Arkadiusz Pogonowski i Piotr Płudowski to trójka radnych Alternatywy dla Łukowa. Ostatni z nich zmierzy się też w drugiej turze wyborów na burmistrza miasta. Jak wyglądało głosowanie 21 października?

21 października mieszkańcy Łukowa zadecydowali o kształcie Rady Miasta na najbliższe 5 lat. W 22 obwodowych komisjach wyborczych wybieraliśmy też radnych powiatowych, przedstawicieli do Sejmiku Województwa Lubelskiego i nowego burmistrza miasta. KWW Alternatywa dla Łukowa wystawiła do Rady Miasta w Łukowie łącznie 27 kandydatek i kandydatów. Na naszych listach w trzech okręgach wyborczych znaleźć można było 12 kobiet i 15 mężczyzn, o średniej wieku 39 lat.

Według danych PKW, na naszych kandydatów oddano w sumie 2198 głosów. Wynik ten pozwolił na uzyskanie mandatu radnego przez trzy osoby, liderów poszczególnych okręgów: Marię Pszczółkowską (312 głosów), Piotra Płudowskiego (466 głosów) i Arkadiusza Pogonowskiego (387 głosów). Dodatkowo Piotr Płudowski przeszedł do II tury wyborów na burmistrza, uzyskując poparcie od 3996 mieszkańców Łukowa.

Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na naszych reprezentantów. Dołożymy starań, aby uzyskane od Państwa zaufanie spożytkować w pracy na rzecz naszego miasta.

 

 

 

Kategorie: Blog