Choć lepiej nie jadać ich w dużych ilościach, w jeden dzień w roku można pozwolić sobie na nieco luzu. Członkowie stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa rozdawali w czwartkowy poranek pączki. Częstowali nimi mieszkańców miasta.

Pączki w tłusty czwartek 28 lutego rozdawali między innymi radni Alternatywy dla Łukowa, a także wywodzący się z tego stowarzyszenia burmistrz miasta Piotr Płudowski. „Alternatywni” pojawili się o godzinie 7 rano na tzw. deptaku w centrum miasta. Częstowali słodkościami zmierzających do pracy lub szkoły mieszkańców oraz innych przechodniów. Niektórzy nie kryli zaskoczenia inicjatywą stowarzyszenia.

– Pączki rozeszły się w około 20 minut. Mieszkańcy byli mile zaskoczeni tym pomysłem, niektórzy pytali, czy na pewno są one za darmo. Miło było usłyszeć podziękowania i miłe słowa od łukowian – mówi Łukasz Bober z Alternatywy dla Łukowa.

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce świętu temu towarzyszą też przesądy. Według jednego z nich, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Alternatywa dla Łukowa nie zaprzecza, że podobne inicjatywy będą realizowane również w przyszłości.

 

 

Kategorie: Blog