Na ostatni dzień maja zaplanowano grę miejską „Przez Łuków Śladami Historii”. Do zabawy i odkrywania miasta zaprasza stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa. Zapisy trwają.

W grze miejskiej mogą wystartować drużyny liczące od 3 do 5 osób. Jak mówią organizatorzy, nie ma znaczenia wiek ani płeć. Mile widziane są całe rodziny. Organizatorzy – podobnie jak w ubiegłym roku – przygotowali cztery, liczące około 10 km trasy, na których drużyny będą odpowiadać na pytania dotyczące miejsca zamieszkania, ciekawostek związanych z miastem, bądź wydarzeniami w nim się odbywającymi.

– Jesteśmy przekonani, że gra miejska będzie ciekawą formą edukacji i rekreacji, która uzupełni wiedzę zdobywaną w szkolnych ławach. Co istotne, w zabawie mogą wziąć udział osoby w różnym wieku, zarówno dzieci i młodzież ze szkół oraz dorośli mieszkańcy Łukowa – zachęca do startu w grze miejskiej Arkadiusz Pogonowski, przedstawiciel stowarzyszenia.

Tegoroczna gra miejska odbędzie się w piątek 31 maja. Start zaplanowano o godz. 9 w okolicach Placu Narutowicza w Łukowie. Wpisowym do gry miejskiej są plastikowe, zgniecione butelki, a także plastikowe nakrętki, które trafią następnie do Leny Bieniek – dziewczynki cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Organizatorzy proszą,a by przynieść te przedmioty na start, zaś całość następnie zostanie przekazana rodzicom Leny z zamiarem wsparcia leczenia i rehabilitacji dziewczynki.

Tegoroczna gra miejska jest współorganizowana także przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Właśnie w tym miejscu odbędzie się zakończenie imprezy, poczęstunek i wręczenie najlepszym dyplomów, nagród i pucharów. Osoby chcące wystartować w zabawie, mogą zgłaszać swój akces mailowo (alternatywadlalukowa@gmail.com), przez media społecznościowe (Facebook) bądź bezpośrednio u organizatorów. W tym roku zabawę wspiera burmistrz Piotr Płudowski.

Równolegle stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa zachęca wszystkich mieszkańców miasta do przynoszenia plastikowych butelek i nakrętek do kilku miejsc w Łukowie. Przedmioty te można przynosić m.in. do biblioteki, a także Łukowskiego Ośrodka Kultury.

 

Kategorie: Blog