Przynieś plastikowe butelki do ŁOK-u, Biblioteki lub Zespołu Placówek, zamiast wyrzucać je na śmietnik. Przedmioty te zostaną następnie przekazane rodzicom Leny Bieniek, dziewczynki cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, padaczkę i małogłowie. Do charytatywnej akcji zachęcają stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Łukowie oraz Łukowski Ośrodek Kultury.

Lena Bieniek to pogodna na co dzień, 8-letnia dziewczynka. Niestety cierpi ona na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, padaczkę i małogłowie. Jej rozwój psychoruchowy jest opóźniony. Lena wymaga ciągłej opieki.

Dziewczynce pomóc można na wiele sposobów. Można na przykład wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 (Alior Bank S.A.), tytułem: „22057 Bieniek Lena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”. Można też pomóc przez przynoszenie zgniecionych plastikowych butelek oraz plastikowych nakrętek w kilka miejsc na terenie Łukowa. Do tej formy wsparcia zachęca stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa, wspólnie z Łukowskim Ośrodkiem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie oraz z Zespołem Placówek w Łukowie.

– Dzięki uprzejmości państwa dyrektorów MBP, ŁOK i ZP, do placówek tych będzie można przynosić plastikowe butelki i plastikowe korki. Te następnie będą odbierane i przekazywane rodzicom Leny. W ten sposób dziewczynka zyska kolejne „cegiełki” na dalsze leczenie i rehabilitację – mówią członkowie stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa.

– Ważne jest, aby butelki były zgniecione. Ułatwi to od strony logistycznej ich dalsze przekazywanie potrzebującym. Liczymy na zaangażowanie się mieszkańców w tą charytatywną akcję. Zysk jest w niej podwójny – zarówno dla środowiska, jak i potrzebującej dziewczynki – dodają.

Lena Bieniek potrzebuje stałej, kompleksowej rehabilitacji. Niezbędne są też turnusy rehabilitacyjne i dalsze leczenie. Na szczęście dzięki dotychczasowej, systematycznej oraz ciężkiej pracy widać postępy w rozwoju dziewczynki. Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa liczy, że „butelkowo-nakrętkowa” akcja okaże się sukcesem. Butelki oraz nakrętki będą też wpisowym w organizowanej przez Alternatywę II edycji gry miejskiej. Wydarzenie to zaplanowano na koniec maja.

 

Kategorie: Blog