Jak informuje Urząd Miasta w Łukowie, od 25 lipca do 7 sierpnia trwał będzie nabór wniosków od osób chętnych zainstalować w swoich domach panele słoneczne bądź instalacje fotowoltaiczne. Czy tym razem projekt doczeka się realizacji?

Miasto Łuków ponownie chce „instalować” instalacje odnawialnych źródeł energii w u mieszkańców. Po niepowodzeniu projektu z 2016 roku, urzędnicy wierzą, że tym razem mieszkańcy nie rozmyslą się, a załe zadanie – tym razem nazwane „Eko-energia w Miescie Łuków” skutecznie zostanie zrealizowane. Jak czytamy na stronie magistratu:

25 lipca do 7 sierpnia 2019 r. prowadzony będzie nabór deklaracji na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych. Dokumenty: regulamin naboru oraz deklaracje zostaną udostępnione (…) w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta, na stronie internetowej www.lukow.pl oraz na oficjalnym profilu Miasta Łuków na facebooku.

Urzędnicy przypominają, że złożone przez mieszkańców deklaracje nie będą oznaczały automatycznego otrzymania dofinansowana. Miasto po zebraniu wszystkich dokumentów od właścicieli domów jednorodzinnych dopiero złoży wniosek do RPO na dostawę i montaż urządzeń OZE. Na stronie Miasta czytamy też, że:

Nabór deklaracji od osób chętnych – właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych (z wyłączeniem budynków, w których jest prowadzona działalność gospodarcza, w tym agroturystyczna lub działalność rolnicza), zamieszkałych na terenie miasta Łuków prowadzony będzie w dni robocze w godzinach od 7:30 do 15:30 w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta (ul. Piłsudskiego 17, 21-400 Łuków).

 

 

Kategorie: Blog