Uwaga kierowcy. W mieście pojawiło się 7 parkomatów, w których należy uiszczać opłatę za pozostawianie pojazdu w strefie płatnego parkowania. Docelowo takich urządzeń pojawić się ma 20. W okresie przejściowym należność za parking będą pobierali też inkasenci ZDM.

O parkomatach w Łukowie mówiono już od początku funkcjonowania strefy płatnego parkowania, czyli od 2012 r. Ostatecznie urządzenia te nie zostały zakupione, a przez lata opłaty pobierali tzw. „parkingowi”, czyli zatrudnieni przez Zarząd Dróg Miejskich inkasenci. Stan ten zmienił się dopiero na początku sierpnia 2019 r., kiedy w ścisłym centrum miasta pojawiło się 7 nowych urządzeń, obsługujących płatności w tradycyjnej formie oraz w formie bezgotówkowej.

Parkomaty zainstalowano m.in. przy skrzyżowaniach ulic Staropijarskiej i Chopina, Staropijarskiej i Zdanowskiego, a także przy Placu Narutowicza, ulicy Pasewnik i Farnej. Osoby, które chcą teraz zostawić swój pojazd w strefie płatnego parkowania mają w okresie przejściowym możliwość kupna usługi u parkingowego, bądź w nowym urzadzeniu. Gdy docelowo w SPP pojawi się 20 takich maszyn, osoby pobierające dziś opłaty za parkowanie nie stracą pracy. Jak zapowiadał wielokrotnie burmistrz Łukowa, nadal będą pracownikami Zarządu Dróg Miejskich, tyle że zostaną skierowani do innych zadań.

Miasto Łuków przygotowało z tej okazji krótki film informacyjny. Wypowiada się w nim zastępca burmistrza Paweł Krasuski.

Kategorie: Blog