Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa wyraża kategoryczny sprzeciw słowom jednego z radnych Rady Miasta Łuków. Poniżej oświadczenie członków stowarzyszenia

We wtorek 6 sierpnia podczas posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji radny Leonard Baranowski kilkukrotnie zasugerował, że przynależność do stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa wiąże się z pewnymi profitami i szybszym procedowaniem spraw przez burmistrza.

Członkowie Stowarzyszenia oraz nasi sympatycy sprzeciwiają się mieszaniu organizacji pozarządowej w personalne konflikty radnego Baranowskiego. Domniemanie, że po zapisaniu się do „Alternatywy” zostaną dokonane korzystne zmiany w lokalnym uchwałodawstwie jest KRZYWDZĄCE I OBRAŹLIWE.

Alternatywa dla Łukowa powstała właśnie m.in. po to, by przeciwstawiać takim patologiom. Alternatywa powstała po to, by zmieniać złe lokalne standardy i wprowadzać świeższy, nowy wymiar samorządu.

Apelujemy o łagodniejszy język wypowiedzi, o porządną debatę publiczną, na merytoryczne argumenty. Czy oczekujemy przeprosin? Wszystko uzależnione jest od kolejnych wypowiedzi na nasz temat, m.in. tego pana radnego.

Kategorie: Blog