Poniżej prezentujemy komentarz radnego Arkadiusza Pogonowskiego dotyczący planów zorganizowania w prywatnej firmie spotkania działającej przy Radzie Miasta Komisji Finansów, Budownictwa, Planowania Przestrzennego i Gospodarki Gruntami. Tekst pierwotnie został zamieszczony na profilu społecznościowym Facebook.

(…) nie mogę jakoś opanować zdziwienia, które przyszło, jak przeglądałem informacje o nadchodzącej sesji i posiedzeniach komisji. W zasadzie na sprawie posiedzeń komisji zatrzymałem się, gdy ujrzałem sprawę maksymalnie bulwersującą.

Otóż jedna z komisji miejskich ma obradować w prywatnej firmie. Czytając to, jedno delikatne pytanie:

 

– że co? Radni mają obradować pod okiem prywatnych przedsiębiorców?

 

Kolejna sprawa: a dlaczego akurat ta firma ma gościć radnych i burmistrza? Kto stoi za takim pomysłem? Domyślam się, że pan A. Gałach – szef tej komisji. Publicznie w mediach nie mam jak zapytać, nie mniej jutro postaram się dowiedzieć u źródła o powody decyzji.

Teraz zapytam wiceprzewodniczącego tej komisji, Macieja Nurzyńskiego. O co tu chodzi? Kto podjął taką decyzję? Jakie są powody? To pierwsze pytania. Póki co nie skomentuję szerzej tematu. Poczekam na odpowiedzi zainteresowanych.

Arkadiusz Pogonowski, 16 października 2019 r. godz. 22:00

Kategorie: Blog