Ponad 9600 zł udało się zebrać podczas zbiórki 1 listopada, którą tradycyjnie przeprowadziło Stowarzyszenie „Nasze Dziedzictwo”. Do akcji włączyli się także miejscy radni, harcerze, wolontariusze oraz Alternatywa dla Łukowa.

Tegoroczna kwesta tradycyjnie odbywała się przy bramach cmentarza parafialnego św. Rocha w Łukowie. Kwesta prowadzona była za zgodą parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, która administruje zlokalizowaną na terenie miasta nekropolią.

Dla stowarzyszenia „Nasze Dziedzictwo” kwestowali m.in. miejscy radni Henryk Lipiec, Mateusz Popławski, Łukasz Bober i Arkadiusz Pogonowski oraz burmistrz Łukowa Piotr Płudowski. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także superwolontariusza Piotra Wróbla, który indywidualnie zebrał ponad 2000 zł. Wszyscy dziękowali mieszkańcom miasta i osobom przyjezdnym za ich ofiarność.

Na kilka dni przed planowaną kwestą, do udziału w niej zapraszał Piotr Płudowski. Zebrane środki mają być przeznaczone na prace renowacyjne przy grobie Państwa Kiernickich. Prace te miały być zrealizowane wcześniej, ale nie udało się porozumieć z osobą, która miała się ich podjąć. Dzięki staraniom m.in. stowarzyszenia wybrana ma zostać nowa firma, a prace mają się odbywać w 2020 r.

Kategorie: Blog