Po latach starań oddolna inicjatywa mająca upamiętnić lokalnego bohatera będzie miała swój szczęśliwy finał. Społeczny Komitet „Tablica Pamięci Komendanta WiN Obwodu Łuków” 15 listopada odsłoni na budynku Prokuratury Rejonowej w Łukowie tablicę upamiętniającą kpt Stefana Lemieszka ps. „Alf”.

– Przed nami ostatnia prosta do uczczenia kpt. Stefana Lemieszka „Alfa” i jego działań jako żołnierza Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Dziękujemy wszystkim wspierającym nas w tym, jak doskonale wiecie niełatwym czasie doprowadzania naszej inicjatywy do odpowiedniego finału – mówią członkowie Komitetu.

– Dziękujemy wszystkim tym, którzy nas wspierali, ale i tym, którzy stawali „okoniem” do inicjatywy. Szczególnie dzięki tym drugim wiedzieliśmy jak ważne jest doprowadzenie uczczenie „Alfa” i innych żołnierzy AK i WiN musi być przeprowadzone do końca – dodają.

Więcej informacji o oddolnej inicjatywie mieszkańców Łukowa, a także o wyboistej drodze do momentu odsłonięcia tablicy można przeczytać na profilu na Facebooku POD TYM ADRESEM. Odsłonięcie tablicy nastąpi w piątek 15 listopada, w 73. rocznicę śmierci bohatera. Szczegóły na zaproszeniu poniżej:

 

 

Zobacz też: Tablica „Alfa” – pamięci ofiar bezpieki

Kategorie: Blog