Członkowie Alternatywy dla Łukowa tradycyjne wzięli udział w uroczystościach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 r. 11 listopada spotkaliśmy się m.in. pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej oraz na biegach niepodległościowych.

W Łukowie od wielu lat organizowane są oficjalne uroczystości związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. 11 listopada 2019 r. w przypadającą tego dnia 101. rocznicą wydarzeń, w których twarzami byli polscy politycy i mężowie stanu – Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Ignacy Jan Paderewski i Wojciech Korfanty – przedstawiciele samorządów, organizacji społecznych, partii politycznych, szkół, zakładów i jednostek spotkali się, by wspólnie obchodzić Święto Niepodległości. Głos w imieniu samorządów zabrał burmistrz Łukowa Piotr Płudowski, który dziękował za zdobycz wolności i apelował o patriotyczne postawy na co dzień.

Członkowie Alternatywy dla Łukowa złożyli też kwiaty pod tablicą zamieszczoną na budynku łukowskiego magistratu, natomiast później – podczas biegów ulicznych – kibicowali mieszkańcom miasta biorącym udział w sportowej rywalizacji. Pamiątkowe medale wręczali między innymi radni Alternatywy Łukasz Bober i Arkadiusz Pogonowski, a także burmistrz Łukowa i członek stowarzyszenia Piotr Płudowski.

 

 

Kategorie: Blog