Czy najazd księcia Siedmiogrodu dotarł do Łukowa? W którym roku Łuków uzyskał przywilej budowy ratusza? W jakim zaborze nie znalazło się nigdy nasze miasto? To część pytań, które w zeszłym roku zadało Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa podczas organizowanego przez siebie testu „Poznaj Nasze Miasto”. Teraz grupa zaprasza na kolejną możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o Łukowie i okolicy.

Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa po raz kolejny zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do sprawdzenia swojej wiedzy o Łukowie. IV edycję testu „Poznaj Swoje Miasto” zaplanowano 13 grudnia w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II. Rywalizacja będzie się toczyć w kategorii szkół oraz OPEN.

– Nasz test od trzech lat rozwiązują uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dajemy też możliwość wypełniania go przez Internet. Cały czas chcemy, aby wiedza o Łukowie była coraz bardziej powszechna. Łuków ma blisko 800-letnią już historię – mówią członkowie stowarzyszenia.

Z testem wiedzy – oprócz uczniów szkół – będą mogli się zmierzyć także dorośli mieszkańcy Łukowa. W poszerzeniu swojej wiedzy na temat miasta mogą pomóc m.in. Zeszyty Łukowskie, tom 1-23, książka Łuków i okolice w XIX i XX w. pod red. Romualda Turkowskiego, artykuły na stronie www.lukow-historia.pl, a także publikacja Jana Stanisława Majewskiego, Łuków, miasto powiatowe w województwie lubelskim, rok wydania 2014.

Test objął patronatem burmistrz Łukowa Piotr Płudowski. Organizatorzy zachęcają do sprawdzenia swojej wiedzy o małej ojczyźnie i zapewniają, że dla najlepszych przygotowano nagrody. Zgłoszenia do testu przyjmowane są drogą mailową (alternatywadlalukowa@gmail.com) do 10 grudnia. Współorganizatorem wydarzenia jest również IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie oraz portal Łuków Historia.

Kategorie: Blog