Krzysztof Skiba – muzyk, autor tekstów, satyryk, publicysta, znany głównie z działalności w grupie „Big Cyc” – zawitał do Łukowa by promować swoją najnowszą książkę. Spotkanie z muzykiem odbyli też członkowie Alternatywy.

Krzysztof Skiba przyjechał do Łukowa na zaproszenie Łukowskiego Ośrodka Kultury. Na spotkaniu promującym książkę pt. „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza” dzielił się wybranymi anegdotami ze swojego życia i podpisywał wspomnianą publikację. O samej książce czytamy natomiast:

 

„Krzysztof Skiba w swojej autobiografii rozśmiesza, edukuje i puszcza oko do czytelnika, a przede wszystkim zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. Opowiada o udanym dzieciństwie, działalności konspiracyjnej, więzieniu, do którego trafił w latach 80., kulisach działalności Big Cyca i polskiego show-biznesu czy powstawaniu legendarnego Lalamido.

Jest rozrywkowo i politycznie. Latają kamienie i ulotki. Unosi się gaz nad niespokojnymi ulicami i na scenie podczas koncertu. Tysiące ludzi skanduje hasła na demonstracji przeciwko władzy, ale też świetnie bawią się, śpiewając przeboje Big Cyca.

Autobiografię łobuza czytajcie, jak chcecie, od początku, od środka lub wspak, bo kolejne rozdziały są jak puzzle, które ktoś porozrzucał na nie zawsze miękkim dywanie rock and rolla.”

 

Korzystając z dodatkowego zaproszenia wysuniętego przez Alternatywę dla Łukowa, Krzysztof Skiba zwiedził też Łuków i poznał historię miasta. Udzielił też wywiadu lokalnej telewizji. Muzyk spotkał się też z członkami stowarzyszenia, gdzie dzielił się swoimi wspomnieniami z lat 80. i 90., a także spostrzeżeniami na temat aktualnej sytuacji w kraju.

 

25

Kategorie: Blog