Dziś piszę poprzez swoją bezsilność i złość jednocześnie… Raz można kogoś określić bez cienia żenady „pajacem”, innym razem „psem pudla” (to akurat o mnie), by bez konsekwencji w kolejnym kroku iść dalej i porównać kogoś do terrorysty a także sugerować do niego strzelanie. Autorem tych „pięknych” słów do swoich bliźnich jest radny PiSu Ryszard Szczygieł.

Dziś właśnie te ostatnie porównanie poruszyło nie tylko „łukowski” Internet. Artykuł o którym mowa, znajduje się POD TYM ADRESEM.

Taki poziom dyskusji publicznej jest karygodny. Właśnie m.in. przeciw tego typu zachowaniom (traktowaniu z pogardą przez dawnych włodarzy wszystkich spoza PiS) chciałem wejść do lokalnej polityki. Choć niestety też bywałem nazywany „na niczym nie znającym się obdartusem” i wiele upokorzenia i opluwania musiałem znosić tylko dlatego, że prowadziłem aktywność, która nie podobała się jednej grupie ludzi. Grupie, która w moim odczuciu wniosła i dalej wnosi więcej złego niż dobrego.

Życzyłbym sobie i Państwu żeby takim sytuacjom poświęcić chwilę refleksji. Do zajęcia stanowiska zmotywowało mnie słynne już przesłanie jednego z wystąpień podczas 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Motto brzmi:

„Nie bądź obojętny!”

 

Arkadiusz Pogonowski
Alternatywa dla Łukowa

Kategorie: Blog