Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną w kraju, a także potencjalną możliwość lokalnych przypadków wystąpienia koronawirusa w powiecie łukowskim, Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa wspólnie z panią Krystyną z firmy „Świat Haftu” postanowiło zorganizować akcję szycia medycznych maseczek dla pracowników służby medycznej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, a także pozostały personel szpitala to osoby będące na pierwszej linii walki z koronawirusem, dlatego w tym trudnym czasie zasługują oni na szczególne wsparcie ze strony reszty społeczeństwa.

Akcja szycia masek to jedna z wielu inicjatyw, której przyświeca pomoc osobom szczególnie narażonym na zarażenie się śmiercionośnym wirusem. W powiecie łukowskim służba medyczna może też liczyć na wsparcie lokali gastronomicznych czy też środowisk kibicowskich. Każda forma pomocy jest nie do przecenienia i każda zasługuje na najwyższe wyrazy uznania.

 

JAK MOŻNA POMÓC?

Dzięki wpłacie dowolnej kwoty na niniejszą zrzutkę będzie możliwe kupno materiałów niezbędnych do wyprodukowania maseczek, tj:

  1. Materiału medycznego – higienicznego podkładu ochronnego, zarejestrowanego w Urzędzie Rejestracji Produktów leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
  2. Tasiemek, gumek – które przyszyte zostaną jako uchwyty za uszy
  3. Igieł i nici do zszywania masek, dodatkowych przyborów do szycia
  4. Rękawiczek i środków do odkażania podczas szycia, worków strunowych w których przekazane zostaną maski

Przedmioty zakupione ze środków ze zbiórki zostaną przekazane wolontariuszom i osobom zajmującym się krawiectwem, którzy następnie szyć będą maski dedykowane między innymi pracownikom szpitala Św. Tadeusza w Łukowie.

 

INNE FORMY WSPARCIA:

  • Dysponujesz maszyną do szycia? Masz umiejętności krawieckie? Zgłoś się do nas po materiał, służący do szycia masek. Po ich uszyciu maski wrócą do nas i przekazane zostaną służbie medycznej.
  • Uszyłaś lub uszyłeś maski we własnym zakresie i nie wiesz, w jaki sposób przekazać ich szpitalowi? Skontaktuj się z nami, a uzyskasz pomoc!

 

Przedsięwzięcie w stu procentach ma charakter charytatywny. Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa, jak również firma „Świat Haftu” nie osiąga z jego tytułu żadnych korzyści materialnych, ani osobistych, a uszyte maski medyczne w całości trafią do pracowników służby zdrowia. Zastrzegamy jednak, iż w wyjątkowych sytuacjach przewidywane jest także przekazanie masek innym instytucjom: policji, straży pożarnej.

Kategorie: Blog